Haber

Zoom, “Uzaktan” Yılbaşı Kutlamaları İçin 40 Dakika Toplantı Sınırını Geçici Olarak Kaldırıyor

Zoom, "Uzaktan" Yılbaşı Kutlamaları İçin 40 Dakika Toplantı Sınırını Geçici Olarak Kaldırıyor

Pandemi sebebiyle en fazla alaka gören platformlardan birisi olan Zoom; toplantıların, derslerin ve aile görüşmelerinin yeni adresi oldu. Son 12 ayda kullanıcı sayısı bir hayli yükselen platformu ücretsiz kullananlar için ise 40 dakika mülâkat sınırı bulunuyordu. 

Aralık ayı; hem yeni yılın habercisi olduğu keza de Hristiyanların, Yahudilerin ve Afro-Amerikanların kendi bayramlarına konut sahipliği yaptığı için önemli bir ay. COVID-19 pandemisi sebebiyle Türkiye’de olduğu gibi öteki ülkelerde de yılbaşı kutlamalarında, ailelerin bir araya gelmesi önerilmiyor. Zoom, yeni yıl kutlamalarında aileleri ve sevdikleriyle bir arada olamayacak kişiler için, bedava hesaplarda sunulan 40 dakika görüşme sınırlamasını kaldırmaya karar verdi.  

Maksat, insanların yılbaşında kendilerini yalnız hissetmemesi

online toplantı

Zoom, bu haberi duyurmuş olduğu gönderisinde; “Covid-19, yaşama ve egzersiz şeklimizi değiştirdiği kadar anma alışkanlıklarımızı da değiştirdi. Önümüzdeki yeni yıl ve bayramlar da malesef son 1 yıldan öyle bambaşka geçmeyecek. Kullanıcılarımıza bir gönül borcu göstergesi olarak, uzun bir süre boyunca 40 dakikalık buluşma sınırını kaldırmaya karar verdik” açıklamalarında bulundu.

Kullanıcıların bu özellikten yararlanmak için hesaplarında herhangi bir değişiklik yapmasına lüzum değil. Zoom, açıklanmış tarihlerde bu özelliği otomatik olarak bütün kullanıcılarına sunacak. Bu sayede Zoom kullanıcıları ayrıca kendi milli ve dini bayramlarını keza de yeni yılı sevdikleriyle online ortamda bir araya gelerek kutlayabilecekler.

Zoom’un 40 dakika sınırlamasını kaldıracağı tarihler 

17 Aralık 18.00 – 19 Aralık 14.00  23 Aralık 18.00 – 26 Aralık 14.00 30 Aralık 18.00 – 2 Ocak 14.00 

Comments
To Top