Haber

Zoom, Tüm Platformlar İçin Yeni Bir Güncelleme Yayınladı: İşte Yenilikler

Zoom, Tüm Platformlar İçin Yeni Bir Güncelleme Yayınladı: İşte Yenilikler

Özellikle COVID-19 pandemisi esnasında tavan yapan video konferans hizmeti ihtiyacına karşılık vererek popülerliğini şipşak artıran Zoom; Windows, MacOS, Linux, iOS ve Android sürümleri için yayınladığı yeni güncelleme ile keza arayüzünü güncelledi ayrıca de hizmetine yepyeni özellikler kazandırdı.

Zoom’a gelen yeni özelliklerden bahsetmeden önce var olan özelliklerdeki değişiklikleri konuşmak icabında; uygulamanın Windows, MacOS ve Linux sürümlerinde webcam’in kapalı olduğu durumlarda artık toplantı bilgisi ve özellikleri yerine profil devlete ait veya isim gösterilecek. Bir öteki deyişle video dışı mülâkat arayüzü, video kapalı röportaj arayüzüyle aynı olacak.

Zoom’da bütün masaüstü yerine belirtilen bir programın ekran görüntüsü yansıtılabilecek

zoom

Zoom’a gelen yeni özelliklere değinecek olursak; bundan böyle Zoom’un iPad sürümünde galeri, 4×4 görünümünde video dizilimini destekliyor. 11 inç ve 12,9 inç iPad Pro modellerinde ise dizilim 5×5’e çıkabiliyor. Hem Zoom’un sanal arkadaki plan özelliği, Adreno 615, 616, 618 ve 620 GPU’ya sahip bütün Android cihazlarda kullanılabilecek.

bununla birlikte artık Windows ve MacOS kullanıcıları, tüm masaüstünü paylaşmak yerine yalnızca belirledikleri programın ekran görüntüsünü video konferanstaki katılımcılar ile paylaşabilecekler. Böylece kullanıcılar, bilgisayarlarında öbür uygulamalara giriş yapsalar deha konferansa sadece belirledikleri programların ekran görüntüsü yansıtılmaya devam edilecek.

Zoom’a mesaj sabitleme özelliği geldi

zoom güncelleme

Zoom toplantıları ile ilgili gelen yeni özelliklere bakacak olursak; kötüye dilekçe raporlamanın öne çıktığını söyleyebiliriz. Artık Zoom’u hangi cihazda kullanıyor olursanız olun, toplantı sahibinin ya da katılımcıların kötüye kullanımını Zoom’a rapor edebileceksiniz. Ayrıca yeni katılımcı aktivitesini durdurma özelliği ile tüm video ve sesleri kapatılabilecek, ekran   paylaşımı durdurulacak, ara odalar sonlandırılacak ve kayıt beklemeye alınacak.

Tekrar Zoom’un hangi sürümünü kullanıyor olursa olsun kullanıcılar, kanaldaki bir mesajı kanalın en üstüne sabitleyebilecekler. Ayrıca sabitlenen mesajlar isteğe göre kaldırılabilecek ya da değiştirilebilecek. Hem tüm platformlardaki Geçmiş ve Sesli Mesaj sekmeleri; konum, çağrı bilgisi ve gözden düşmüş aramalar ile ilgili daha pozitif bilgi gösteren bir arayüz geliştirmesi aldı.

Comments
To Top