Haber

Yüz Tanıma Sistemlerini Kandırmak İçin Geliştirilen Yapay Zeka Aracı: Anonymizer

Yüz Tanıma Sistemlerini Kandırmak İçin Geliştirilen Yapay Zeka Aracı: Anonymizer

Yüz tanıma teknolojileri üstüne çalışan firmaların ya da siber zorbaların çevrimiçi ortamdaki fotoğraflarınızı ele geçirmesinden endişe duyuyorsanız Anonymizer adlı yeni bir araç, bütün da ihtiyacınız olan hizmeti verebilir.

Generated Media kadar “sentetik medyanın kullanımını göstermenin yararlı bir yolu” olarak geliştirilen suni zeka aracı, orijinal fotoğraflarınız yerine yapay zeka göre oluşturulmuş görseller sunuyor. Gaye ise bilhassa sosyal medya profil fotoğraflarınızda hakiki görüntüleriniz yerine suni akıl tarafından oluşturulmuş görüntüleri kullanmak.

Anonymizer ile size at “sahte” profil resimleri oluşturabilirsiniz

yapay zeka

Laf konusu suni zeka, Generated Media’nın kendi stüdyolarında çekmiş olduğu on binlerce fotoğraf ile eğitildi. Vasıta, söz konusu görüntüleri oluşturmak için yeni örnekler yaratıcı bir dönüştürücü ile bunların gerçeğe ne dek yakın olduğunu inceleme eden bir ayırıcıdan oluşan Çekişmeli Üretici Ağlar’dan (GAN) faydalanıyor.

Süreç tamamlandığında araç, kullanıcılara gerçeğe yakın bir profil fotoğrafı oluşturmuş oluyor veya en azından bunu yapmaya çalışıyor. Aracı uygulamak için dümdüz ileriye baktığınız bir fotoğrafı yüklemeniz yeterli oluyor. Yapay zeka, size benzer 20 ayrı görsel oluşturarak bunlardan birini seçme imkanı tanıyor. Bu Nedenle sosyal medyadaki profil fotoğrafınız, suni akıl kadar oluşturulmuş bir görsel olabilir.

anonymyzer

Içten almak icabında kendi gerçekleştirdiğimiz testler sonucunda Anonymizer’ın başarılı sonuçlar ortaya koyduğunu anlatmak fazla da olası değil. Generated Media da bu durumu kabul ediyor ve aracı geliştirmeye devam edeceğini söylüyor. Kişisel kullanım için iyice ücretsiz olan Anonymizer’ı sınamak isterseniz buraya tıklayabilirsiniz.

Comments
To Top