Haber

YSL’nin ruj kapsülü gadget’ı istediğiniz tonu yaratacaktır

YSL’nin ruj kapsülü gadget'ı istediğiniz tonu yaratacaktır

L’Oreal, geçtiğimiz yıl CES’te, kullanıcıların istediği renkte ruj tonları yapma sözü veren bir cihazı piyasaya sürdü. Bu sene, bu cihazın evde çalışması için neye ihtiyacı olduğunu öğreniyoruz: dudak boyası kapsülleri.

Perso Destekli Yves Saint Laurent Beauté Rouge Sur Mesure – evet, sahiden ad bu – üç ayrı dudak boyası kullanıyor renkli bölmeler ve kullanıcıların karıştırması için sıvısını cihazın üst kısmına fışkırtır. (Bölmeler YSL Beauty Velvet Cream Matte Finish formülünü dağıtır.) Birleştirildiğinde istenen rengi oluştururlar. Bluetooth özellikli cihazın üst kısmı kompakt olarak iki katına çıkar, bu nedenle halk müziği onu hareket halindeyken alıp renklerine gereklilik duyduklarında düzeltme yapabilirler.

Cihazın maliyeti 299 $ ve bugün ön sipariş verilebilir. Her ön sipariş, kırmızı, ten rengi, turuncu veya fuşya ailesinden iki renk grubu içerir. Her şey “ilkbaharın başlarında” gönderilecek. Aygıt sonra Eylül ayında daha yaygın olarak kullanıma sunulacak. Özel deri bakımı ve fondöten kapsülleri de bu yılın sonlarında piyasaya sürülecek. YSL’nin başlıca şirketi L’Oreal’e tarafından, cihaz USB-C ile sorumluluk oluyor ve bir haftadan daha uzun batarya ömrüne sahip.

Kullanıcıların iOS ya da Android uygulamasında bir gölge oluşturmak için üç seçeneği vardır. Bir tekerlekten renk seçmeyi kolaylaştıran “gölge tekerleği” nden seçim yapabilirler; fotoğraf aracılığıyla bir kıyafeti veya gözde bir dudak boyası rengini bitirmek için bir gölge yaratıcı “gölge uyumu”; ya da yine bir fotoğrafı temel alarak bir kıyafetle en iyi şekilde çalışacak üç ton arasından tercih yerine getirmek için “akıllı algoritmaya” dayanan “gölge stilisti”. Tatbik bununla beraber öteki kullanıcıların yaptığı renkleri sergileyen ve “YSL uzmanları” ile öteki kullanıcıların “hakiki zamanlı trendlerini” vurgulayan bir sosyal bileşen içerir.

Ruj kapsülü setleri tek başlarına 100 dolara mülk oluyor ve bu bölmeler dışarıya hiçbir şeyle değiştirilemez. Her kartuş, makinenin her kanala yerleştirilen formül tipini algılamasına, tüketimini peşine düşüp takip etmesine ve icabında kartuşu otomatik olarak her tarafta sipariş etmesine olanak tanıyan RFID ile doğrulanır. Kullanıcılar ayrı kartuşlar sipariş edebilse de, farklı setlerdeki bölmeleri karıştırıp eşleştiremezler. Alet denerlerse çalışmayacaktır.

Elbette, bölmelere inanmak birçok süre teçhizat şirketlerinin kesintisiz kazanç elde etmeleridir. İnsanlar cihazı bir kere satın alır, ancak sonradan uygulamak için daha pozitif şey satın almaya devam etmeleri gerekir. Bu durumda, insanların kartuşları tipik bir rujdan daha çabuk geçmesi olasıdır, bilhassa de jurnal olarak kullanıyorlarsa. Birincisi, ara sıra kullandığım çoğu dudak boyası sahibiyim. Tek renkten sıkıldım ve daha sonra giymeye başlatmak için yeni bir renk arıyorum – ve her zaman aynı markadan yok. YSL, insanların bu kartuşları ilk elden kendi hattından her yerde doldurmaları gerekeceği gerçeğine güvenerek müşterilerin rujlarına sadık kalmasını ve şirkete ödeme yapmaya devam etmesini garanti eder. Kapsüller nihayet makyajdaki yerini buldu.

Comments
To Top