Haber

YouTube’un Videosunu Paylaştığı Bilal Göregen: ABD Başkanı Biden’a Darbuka Çalmak İsterdim

YouTube'un Videosunu Paylaştığı Bilal Göregen: ABD Başkanı Biden'a Darbuka Çalmak İsterdim

Ekim ayında başlayan “Cat Vibing” akımına “Ieva’s Polka” videosu ile dahil olan ve kasım ayında dünya çapında viral ülkü gelen Bilal Göregen’in “Cat Vibing” GIF’i eşliğinde darbuka çaldığı video, lahza itibarıyla 19 milyonun üzerinde görüntülenme almış durumda.

Geçtiğimiz ay zorlu bir tercih sürecinin arkasından eski başkan Donald Trump’ı geride bırakarak yeni Amerika Birleşmiş Devletleri Başkanı olan Joe Biden da Cat Vibing akımına dahil olmuştu ve Göregen’in Ieva’s Polka videosuna Trump’ın dans eden GIF’ini eklemişti.

“YouTube’un resmi olarak paylaştığı tek Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı benim”

bilal göregen

Dünya çapında viral olmasının ardındaki AA ile yeni bir röportaj gerçekleştiren Bilal Göregen, keza YouTube’un “Ieva’s Polka” videosunu paylaşması keza de Biden’ın başkanlık seçimi kampanyaları sırasında videosuna yer vermesiyle ilgili olarak göze çarpan açıklamalarda bulundu. “Dünyaca tanınmak fazla diğer bir şey.” diyen Göregen, açıklamalarına şu şekilde devam etti:

“Türkiye’de onlarca, yüzlerce YouTuba’a içerik üreten var. İçlerinden bazıları fazla fazla izlenmekte. YouTube denilen bu sosyal rekabet piyasasında, YouTube’un resmen paylaştığı tek Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı benim. Bunun çok farklı bir sevinç ve coşkusunu yaşıyorum. Hatta diyebilirim fakat bu beni daha da kamçılıyor. Böyle giderse abone sayım 1.5 milyonu geçecek. YouTube paylaşımından daha sonra gelen tanıdık olmayan takipçiler aralarında yüzde 34 ile Hindistan birinciliği koruyor. İkincisi sırada İngiltere, üçüncü sırada Amerika var.”

Biden’ın paylaşmış olduğu video ile ABD seçimlerinde eğlenceli bir havanın oluşmasına katkıda bulunduğu için mutlu olduğunu ifade eden Göregen, “Darbuka çalarken hangi politikacının yanında dans etmesini isterdin?” sorusuna karşılık ise, “Biden’ı tebrik edip ona darbuka çalmayı isterdim.” ifadelerini kullandı.

Comments
To Top