Haber

YouTube’da Tüm Zamanların En Çok İzlenen Videosu Baby Shark Oldu

YouTube'da Tüm Zamanların En Çok İzlenen Videosu Baby Shark Oldu

Yaklaşık 3 yıl önce sizlerle paylaşmış olduğumuz bir haberde Luis Fonsi ve Daddy Yankee’nin bir fenomene dönüşen efsane şarkısı Despacito’nun 4,6 milyar izlenmeye ulaşarak YouTube’un azami videosu haline geldiğini aktarmıştık. Fakat hepimiz biliyoruz oysa rekorlar, kırılmak içindir.

YouTube’un azami izlenen videosu unvanını ele geçirdiğinden bu yandan izlenme sayısını artırmaya devam eden ve lahza itibarıyla 7 milyar 38 bin izlenme sayısına ulaşan Despacito, bu olağanüstü istatistiğine karşın YouTube’un en fazla izlenen videosu unvanını daha fazla elinde tutmayı başaramadı.

YouTube’un en çok izlenen videosu bundan böyle Baby Shark klibi

youtube izlenme

Çocuklara yönelik şarkı, içerik gibi eğitim ve ağırlama odaklı içerikler üreten Güney Koreli Pinkfong’un takriben 4 buçuk yıl önce yayınlamış olduğu Baby Shark adlı şarkının klibi, an itibarıyla 7 milyar 41 bin izlenme ile Luis Fonsi ve Daddy Yankee’nin Despacito videosunu geride bırakmış durumda. Evet, milyarlarca izlenen iki şarkı arasındaki ayrım şu anda yalnızca 3 bin.

Luis Fonsi’nin Despacito klibini Ocak 2017’de, Pinkfong’un ise Baby Shark klibini Haziran 2016’da yayınladığını göz önüne aldığımızda an itibarıyla YouTube’un azami izlenen videosu olan Baby Shark’ın popülerliğini yayınlandıktan fazla daha sonra artırdığını ifade edebiliriz. gerçi iki video arasındaki farkın toplam izlenme oranları göz önünde bulundurulduğunda son derece küçük olduğunu ve unvanın her an ‘tekrar’ el değiştirebileceğinin altını çizelim.

Bütün dünyada bir fenomen haline gelen ve YouTube kullanan yaklaşık olarak bütün çocukların ezberden bildiği Baby Shark şarkısının kim kadar yazıldığı hala bilinmiyor. Şarkı ilk ortaya çıktığında büyük bir popülariteye kavuşmamıştı. Ama 10 yaşındaki Güney Koreli-Amerikalı şarkıcı Hope Segoine kadar seslendirilip Pinkfong göre kliple desteklendiğinde kısa sürede dünya çapında viral ayla geldi.

YouTube’un “vaktiyle” en çok izlenen videosu Luis Fonsi – Despacito

YouTube’un “yeni” en çok izlenen videosu Pinkfong – Baby Shark

Comments
To Top