Haber

YouTube’a Dünya Genelinde Erişim Sorunu Yaşandı

YouTube’a Dünya Genelinde Erişim Sorunu Yaşandı

Dünyanın en meşhur video paylaşım platformu YouTube’da son saatlerde erişim sorunu yaşandı. YouTube ve benzer servislerinde gerçekleşen bu sorun, yavaş yavaş çözülüyormuş gibi görünse de hala böylece çok kullanıcı anasayfaya girişte ve video açmada sorunlar yaşıyor. 

Yaşanan bu büyük çaplı sorunların arsından resmi Twitter hesabından bir açıklama yapan YouTube, “acilen YouTube’da video izlemede sorun yaşıyorsanız, yalnız değilsiniz. Ekibimiz sorunun farkında ve düzeltmek için üstünde çalışıyor” ifadelerini kullandı. Özellikle 03.00 ile 04.00 saatleri aralarında yaşanan erişim sorunu nedeniyle binlerce kişi Downdetector’da bildirim yaptı. 

Instagram, Facebook, WhatsApp gibi sosyal ağ platformlarına göre çok daha eksik çökme sorunları yaşamış Google merkezli YouTube’un bu sorunla neden karşılaştığına dair bir tanımlama yapılmadı. 

YouTube’da ne sorunu yaşandı?

YouTube’da gerçekleşen ve tüm dünyayı etkileyen 1 saatlik erişim sorunu sonucunda anasayfa ve diğer arama sayfaları açılmazken, videolarda da “Bir hata oluştu. Lütfen daha sonra baştan deneyin” açıklaması yer aldı. Sorun hemen olan olarak baktığımızda gevşemiş görünüyor, ama günün ilerleyen saatlerinde yeni bastırma problemleri ile karşılaşabiliriz. Peki sizler bu sürelerde YouTube’a erişim sağlayabildiniz mi? Düşüncelerinizi yorumlar kısmında bizlerle paylaşabilirsiniz.

Comments
To Top