Haber

YouTube, Trump videosunu siler ve yeni yüklemeleri askıya alır

YouTube, Trump'ı ve seçim yalanlarını yaymaya devam eden diğer kanalları cezalandıracağını söylüyor

YouTube, şirketin içerik politikalarını ihlal ettiği için Başkan Trump’ın hesabına yüklenen yeni bir videoyu kaldırdı. Hesaba ayrıca bir “öğüt” verildi ve minimum bir hafta her tarafında yeni içerik yükleyemiyor. acilen bütün olarak hangi videonun Trump’ın hesabına harekete geçtiği veya ne içerdiği belirsiz. YouTube, videonun içeriğiyle ilgili belirtilen ayrıntıları vermeyi reddetti.

“Dikkatli bir incelemeden sonra ve devam eden zor potansiyeline ilişkin endişeler ışığında, Donald J. Trump kanalına yüklenen yeni içeriği kaldırdık ve bir şiddeti özendirme etme politikalarımızı ihlal ettiği için grev. ” YouTube, The Verge’e yaptığı açıklamada. “sonuç olarak, uzun süredir devam eden ihtar sistemimiz uyarınca, kanalın bundan böyle en az yedi gün baştan başa yeni videolar ya da canlı yayınlar yüklemesi engelleniyor – bu süre uzatılabilir.”

YouTube keza channel

YouTube, geçmişte öteki kanallara yaptığı, “yorumlar bölümünde yer alan güvenlik kaygıları” sebebiyle Trump’ın videolarına yapılan yorumları belirsiz olarak devre dışı bırakıyor.

Daha önce YouTube, Trump’ın Kongre Binası’na yapılan bir mafya saldırısını ele bölge ve bununla beraber seçim sonuçlarıyla ilgili yaygın yanlış bilgiler taşıyan videolarından birini kaldırdı. YouTube, Aralık ayında sahte oylar veya öteki doğrulanmamış iddialar hakkında hatalı teorileri özendirme ederek 2020 seçiminin sonucuyla ilgili hatalı bilgi yaymak için tasarlanmış her türden içeriği yasaklayan yeni bir politika oluşturdu.

YouTube, dünkü saldırının ardındaki ve Başkan olarak seçilen Joe Biden’ın göreve başlaması öncesinde başkana aleyhinde sert bir davranış sergileyen tek şirket yok. Twitter geçen hafta başkanı ayrıntılarıyla yasakladı. CEO Mark Zuckerberg Perşembe sabahı hesabını en azından önümüzdeki haftalar için süresiz olarak askıya almayı taşıyan daha katı önlemleri açıklamadan önce Facebook, Trump’ın Facebook ve Instagram’da 24 saat her tarafında paylaşım yapmasını engelledi.

Comments
To Top