Haber

YouTube, TikTok’la Rekabet Edebilmek İçin Uygulamasında Değişikliğe Gitti

YouTube, TikTok’la Rekabet Edebilmek İçin Uygulamasında Değişikliğe Gitti

TikTok, emin bir vakit baştan başa kendi alanında adeta rakipsiz kalınca bu pastadan pay kapmak isteyen çeşitli sosyal medya platformları kendi hizmetlerini geliştirmeye başladı. Instagram Reels ve YouTube Shorts, bunlar arasında en bilinen iki örnekti.

Yapılan bu hamlelerin TikTok’a ağır darbeler indirdiğini söylemek böylece de olası değil. Platformlar, bu konuda tamamiyle istediklerini elde edemedi. YouTube da bu konuda bir takım küçük şartların değişmesi yapmaya karar verdi.

YouTube’dan Shorts videolarını öne çıkaracak değişim

youtube shorts ikonu

Shorts videolarının daha fazla izlenmesini isteyen YouTube, uygulamanın belli başlı sayfasında üst tarafta bulunan Cast ikonunu Shorts ikonu ile yer değiştirdi. Bu da tek başına tatmin edici olmayınca Shorts ikonu alt tarafta bulunan navigasyon barına alındı.

Daha Alçak tarafta yer alan bu bardaki ikonlarda yapılan değişim, YouTube’un yeni servisini öne dahil etmemek için çizdiği yeni yol olarak görülüyor. YouTube Shorts özelliği belli bir süredir kullanımda olan YouTube, Shorts’u içerik üretimi için öne çıkarma konusunda ısrarlı görünüyor.

youtube shorts ikonu

Tabii YouTube’un uygulamasında yaptığı bu değişikliğin bütün kullanıcılara sunulup sunulmayacağı bilinmiyor. Bu şartların değişmesi sınırlı sayıdaki kullanıcı ile deneme ediliyor. Kullanıcılardan gelen geri dönüşlere tarafından bu ikonları ilerleyen dönemlerde gerçekte görüp görmeyeceğimize karar verilecek.

Peki, siz YouTube’un Shorts hizmeti hakkında ne düşünüyorsunuz? Bu kısımda paylaşılan içeriklere bakıyor musunuz? İkonlarda yapılan değişiklik YouTube’un istediği ilgiyi kazanmasına yardımcı olabilir mi? Fikirlerinizi yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Comments
To Top