Haber

YouTube Music de 2020’de En Çok Dinlediğiniz Müzikleri Bir Araya Getiriyor

YouTube Music de 2020'de En Çok Dinlediğiniz Müzikleri Bir Araya Getiriyor

Dünyanın en büyük çevrimiçi müzik yayınlama servisi olan Spotify ve onun en büyük rakibi konumunda bulunan Apple Music, geçtiğimiz günlerde yayınladıkları Wrapped ve Replay adlı özellikler ile kullanıcılara 2020 yılındaki müzik alışkanlıklarının bir özetini sunmuşlardı. Bu özelliklerin popülaritesinden etkilenmiş olacak ancak bu yıl başta YouTube Music de kullanıcılara bir takvim özet sunmaya hazırlanıyor.

Şu an için sınırlı sayıda kullanıcının erişimine açılmış olan “My 2020 Year in Review” (2020 Yıllık Özetim), tıpkı Apple Music’in Replay özelliği gibi bir çalma listesi olarak karşımıza çıkıyor. Söz konusu çalma listesi, sene her tarafında en fazla dinlediğiniz müzikleri bir araya getiriyor.

YouTube Music’in My 2020 Year in Review çalma listesi böyle görünüyor

Youtube music

Android Central kadar aktarılan bilgilere kadar My 2020 Year in Review hala geliştirilme aşamasında. Henüz sınırlı sayıda kullanıcının erişimine açılmasının esas nedeni de bu. Pek ama; paylaşılan bilgilere göre 100 şarkıdan oluşması gereken oynatma listesinde şu anda 86 parça bulunuyor.

Bilhassa Spotify’ın Wrapped özelliği, müzikseverler göre fazlasıyla beğenilmişti ve kullanıcılar takvim müzik özetlerini Twitter, Instagram gibi o kadar fazla sosyal medya platformunda paylaştılar. YouTube Music’in takvim özet niteliğindeki çalma listesinin ne değin popüler olacağını ise bütün kullanıcıların erişimine açıldığında göreceğiz.

Comments
To Top