Haber

YouTube, Koronavirüs Nedeniyle 2020’de Rewind’ın İptal Edildiğini Duyurdu

YouTube, Koronavirüs Nedeniyle 2020'de Rewind’ın İptal Edildiğini Duyurdu

2010 yılından beri her senenin son ayında YouTube göre yayınlanan ve o yılın manâlı olaylarıyla popüler içerik oluşturucuları bir araya getiren YouTube Rewind’dan bu sene üzücü bir haber geldi. 2020’nin sorunlarla doymuş olduğunu ve bu sebeple 2020’de YouTube Rewind’ı iptal ettiğini duyuran video paylaşım platformu, devlete ait Twitter hesabından bu konuda bir açıklama metni yayınladı. 

YouTube’un 2020 Rewind hakkında yaptığı tanımlama:

“2010’dan beri her yılı Rewind ile sonlandırıyoruz: Yılın en etkin içerik oluşturucularına, videolara ve trendlere genel bir görüntü. İster sevin isterseniz de yalnızca 2018’i hatırlayın, Rewind daima bir kutlama anlamına geliyordu.

Fakat 2020 son derece ayrı gerçekleşti ve pek değilmiş gibi devam etmek içten gelmiyor. Kısacası, bu sene Rewind’a ara veriyoruz.

2020’de gerçekleşen böylece çok iyi içeriğin hepiniz kadar oluşturulduğunu biliyoruz. İnsanları ayağa kaldırmak, başa çıkmalarına yardım etmek ve onları güldürmenin bir yolunu buldunuz. Şiddet bir yılı daha iyi geçirmeyi başardınız.

Ayrım yarattığınız için teşekkürler.”

YouTube’un bu kararı neden aldığı tam olarak açıklanmadı, fakat bu kararın pandemi ve 2020’de gerçekleşen diğer olumsuz şeyler sebebiyle olduğu düşünülüyor. Özellikle pandemi sebebiyle içerik üreticileri bir araya getirmek istemeyen YouTube, bu sebeple en akılcı kararı almış gibi görünüyor. 

Comments
To Top