Haber

YouTube, 2020 Yılında Türkiye’de En Çok İzlenen Videoları Açıkladı

YouTube, 2020 Yılında Türkiye'de En Çok İzlenen Videoları Açıkladı

Bir yılın daha sonuna yaklaşıyoruz ve şirketler, geride bırakmakta olduğumuz yıl için sinyâl istatistiklerini tek tek açıklamaya başladılar. Son olarak dünyanın en büyük video paylaşım platformu olan YouTube, 2020’de Türkiye’de maksimum izlenen videoları açıkladı.

YouTube tarafından paylaşılan listeye göre dijital yayın platformu, her ne kadar “yeni medya”nın bir numaralı temsilcisi olarak karşımıza çıkıyor olsa da maksimum izlenen 10 videoya baktığımızda “Masumlar Apartmanı – 1. Bölüm”, “Kırmızı Oda | 1. Birim” gibi geleneksel medya için oluşturulmuş 5 içerik görüyoruz. Bu da, TV programlarının izlenme ortamları değişse de hala fazlasıyla popüler olduğunun bir göstergesi diyebiliriz.

enes batur

2020’de YouTube Türkiye’de en fazla izlenenler

ENES BATUR – DOLUNAY TİKTOK VİDEOLARI TEPKİ Hurvivor (46.Birim) – Çok Güzel Hareketler 2 WHATSAPP’ın 10 GİZLİ ÖZELLİĞİ (Silinen Mesajları Okuma, Mavi Tik Hilesi, Engeli Anlama) Konuşan Kediler 20 – En Gülünç Kedi Videoları Masumlar Apartmanı – 1. Birim NİSA SAHNEYİ SALLADI! | Survivor Birleşme Partisi Kırmızı Oda | 1. Bölüm Öğretmen 1. Birim BİLAL HANCI – KIŞKIRTMA THIS IS MY LABORRRR !!! (Sevdanın Böylesini) GACI OLİMPİYATLARI #1 w/ Ali Biçim & Berkcan Güven & Efe Uygaç & Rıdvan

Google Türkiye kadar oluşturulan ve 2020 yılında YouTube Türkiye’de maksimum izlenen videoların yer aldığı Top Trending Videos of 2020 çalma listesine buradan ulaşabilirsiniz.

Spotify kadar paylaşılan 2020 trendleri listesine baktığımızda geride bıraktığımız yıla rap müziğin damga vurduğunu görmüştük. Aynı şeyin YouTube için de geçerli olduğunu söyleyebiliriz. Lahza itibarıyla 170 milyon izlenmeyi aşmış olan “Murda & Ezhel – Bi Sonraki Hayatimda Gel” YouTube Türkiye’de 2020’nin maksimum dinlenen şarkısı konumunda.

2020’de YouTube Türkiye’de en fazla dinlenen şarkılar

Murda & Ezhel – Bi Sonraki Hayatimda Gel (prod. Spanker)  Zehra – Cennetten Çiçek Ece Mumay – Galaksi Reynmen – Leila  Gazapizm – Unutulacak Dünler Tuğçe Kandemir – Kurban Olduğum DİDOMİDO feat. EGLO G – NİMET Ziynet Sali – Kalbim Tatilde Murda – Eh Baba (prod. Rockywhereyoubeen) Urban Transformations in My Head

Comments
To Top