Haber

Yine mi? Bu Sefer Kaliforniya’da Bir Monolit Ortaya Çıktı

Yine mi? Bu Sefer Kaliforniya’da Bir Monolit Ortaya Çıktı

sosyal medya birkaç gündür, dünyanın dört bir yanından gelen monolit haberleri konuşuluyor. ABD’de ve Romanya’da yaşanan olaylar, monolitleri oldukça esrarengiz bir hale getirirken yaşanan son durum, yeni bir monolitimizin daha olduğunu gözler önüne seriyor. Bu kez saptama edilen yeni monolit, ABD’nin Kaliforniya eyaletinde bulunuyor.

Yaklaşık 10 gün önce sizlerle paylaştığımız bir haberimizde, Utah‘ta yer alan bir monolitten bahsetmiştik. Birkaç gün sonra da Romanya‘da aynı bir durum yaşanmış, yeni monolit daha bulunmuştu. İşin garip tarafı, bu olaylar gün yüzüne çıktıktan sonradan her iki monolit de kayboldu. Tüm bunların şokunu atlatamayan meraklılar, diğer taraftan Almanya‘dan gelen haberle sarsıldılar. Almanya’daki monolit sözde bir nesne de bir anda kayboldu. Bu olayların gizemi çözülemezken şu anda de Kaliforniya’da yer alan monolit, kafaları karıştırmaya başladı.

Kaliforniya’daki monolitte kaynak izleri var

Monolit

Monolit, Kaliforniya’nın küçük nüfuslu bölgelerinden bir tanesine olan Atascadero’da bulundu. Sporseverlerin sık sık seçim ettikleri Pine Dağı‘nın tepesinde keşfedilen monolit, olasılıkla daha önce orada değildi. Çünkü alan, özellikle de yürüyüş yapmayı sevenlerin sık sık gidilen yer noktası. Fakat esas soru, monoliti oraya kimin koyduğu ve şu lahza için bu sorunun cevabı bilinmiyor.

Kaliforniya’da bulunan monolit, toprağa gömülü değil. Zinde bir şekilde itildiğinde düşebilecek olan bu monolit, takriben 10 metre uzunluğunda. Bir köşesinden kaynaklanarak oluşturulan monolitte, yalnızca kaynak izleri mevcut. İşte bu teferruat, Kaliforniya’da bulunan monolitin Utah’taki olmadığı sonucunu ortaya koyuyor. Fakat diğerlerinde olduğu gibi bu monolitin de kim ya da kimler göre yapıldığı, niçin buraya dikildiği bilinmiyor. Dahası hiç de azımsanamayacak bir kesim, son günlerde gündem olarak kullanılan monolitlerin reklam amaçlı kullanıldığını düşünüyor.

Comments
To Top