Haber

Yıllarca profesyonel sporları takip ettikten sonra, League of Legends e-spor ligleri “nihayet kendimiz olmak için özgür”

Yıllarca profesyonel sporları takip ettikten sonra, League of Legends e-spor ligleri "nihayet kendimiz olmak için özgür"

Rekabetçi oyunlar senelerdir profesyonel sporları taklidini yapmake için elinden gelenin en iyisini yaptı; ister Nike formaları giyen oyuncular, meşhur ünlü yatırımcılar, isterse de konut ve deplasman maçları için gösterişli planlar olsun. Ama, oyunun Kuzey Amerika’daki en iyi profesyonel ligi olan League of Legends Championship Series’in komisyon üyesi Chris Greeley, e-sporun mevcut sporları taklit etmenin ötesine geçtiğine inanıyor.

“Bunu başlangıçta düşündük, çünkü espor bir spor ve ciddiye alınmak istedik, bir spor gibi görünmeliyiz ”diyor The Verge. “LCS, TNT’deki NBA’e benziyordu. Doğrulama ve yatırımcılar ve sponsorların bakıp ‘Hey, bu bir spor gibi görünüyor, bu yüzden bu kolay bir çeviri.’ Demeleri harikaydı. Fakat biz bunu geride bıraktık. ”

O halde başlayarak 2021, lig ayrıca görünüşü hem de yapılanması açısından bazı büyük şartların değişmesi yapıyor. Greeley, “Nihayet kendimiz olmakta özgür olduğumuzu hissediyoruz,” diyor.

“İnsanlar değişimden dehşet ediyor.”

En keskin değişim görseldir. Ligin yeni bir logosu var – LCS harflerinden üretilmiş bir kristal – ve yayınlar için tamir edilmiş bir grafik tasarım. Önceki logo kolej futbolunda geveze görünmeyecek bir kalkan iken, yenisi açıkça bir video oyununu temsil ediyor.

“İnsanlar değişimden nefret edilen şey eder. Bunu yaklaşık olarak her e-spor markasından gördük ”diyor ve ekliyor:” Bir konserve çorbadan çıkmış gibi görünen bir logo istemezsiniz. Yankılanması gerekir. ”)

İlgili

Riot, Dünya’nın şaşırtıcı karma hakikat sahnesini inşa etmek için The Mandalorian’dan teknolojiyi nasıl kullandı

Yenilemenin arkasındaki hafıza, LCS’ye gitgide artarak kalabalıklaşan bir alanda kendi ayrı sesini devretmek olduğunu söylüyor. “Konu sadece yeni bir renk veya yeni bir logo değil, bununla beraber yayınımızı ve içeriğimizi nasıl takip edeceğimizle ilgili” diyor. “Bu hafta ayarlayıp bitmiş bir mahsul göremeyeceksiniz. Önümüzdeki bir veya iki yıl içinde yinelemeye devam edeceğiz, fakat bunun sahiden olağanüstü bir başlangıç ​​olduğunu düşünüyorum. “

” Bu yalnızca yeni bir renk ya da yeni bir logo değil. ”

Buna paralel olarak, LCS, 15 Ocak’ta başlayacak yıla bir tane de dahil edinmek üzere, turnuvalara daha artı odaklanarak bir takım manâlı format değişiklikleri de getiriyor. Daha önce, müsabaka, playoff’larla sonuçlanan bir dizi normal sezon maçıyla NFL gibi bir şeye çok benziyordu; en iyi takımlar sonradan milletlerarası yarışmalara geçti.

Greeley, “Turnuvalar heyecan verici” diyor. “Sorun şu ancak, her şey bir turnuvaysa, her şey heyecan verici olacaksa, hiçbir şey heyecanlandırıcı hissettirmez.”

Pandeminin niçin olduğu sorunlara rağmen, LCS – öteki çoğu e-spor ligiyle birlikte – deneyimlidir Geçen sene izleyici açısından koskocaman bir çoğalma. Oysa lig rekabetçi düzeyde mücadele etti. Her sene düzenlenen League of Legends Dünya Şampiyonası’nda Kuzey Amerika takımları rekabetin fazla gerisindeydi ve Avrupa, Çin ve Kore’den büyük kulüpler için artı bir korkutma oluşturmuyordu. Suçun birçok bölgenin gelişim sahnesine konuldu. Böylece fazla LCS takımı, gelecek vadeden yerel oyuncuları teşvik etmek yerine, yaşlanan ya da ithal edilen yıldızlara güvendi.

Lig, yeni bir amatör sistemle, yeni bir şeyler açılmak nedeniyle bunu değiştirmeyi umuyor. akademi takımları olarak tanıdık her bir LCS takımının gelişim kadrolarının öteki amatör ve üniversite takımlarına aleyhinde öbür turnuvalarda oynayabileceği. Bu, LCS Proving Grounds adlı yıl sonu turnuvasıyla sonuçlanacak.

Greeley’e göre, bu şartların değişmesi Dünya Şampiyonası öncesindeki çalışmalardaydı – oysa geri bildirim yine de gönül rahatlığıyla karşılanıyordu.

“Bunu duyurmamıştık, o noktada hemen hemen kesindi, ama biz sadece onu nasıl sunacağımızı düşünüyorduk. Bir çözüm geliştirirken herkes ayağa kalkıp ‘Bir çözüme ihtiyacımız var’ diyor ve bitti ve gösterilmeye hazır, bu doğrusu epeyce iyi bir duygu. ”

2021 hem lig uzaktan çalışmaya devam ediyor. Tipik olarak, LCS maçları hayranların katılımıyla bir Los Angeles stüdyosunda yapılır. Bu açık açık salgın sırasında olası değildi, fakat Greeley bunun sene boyunca yavaşça değişebileceğini söylüyor. İlk adım, yayın ekibini binaya sokmak ve umut, playofflar geldiğinde oyuncuların da orada olabilmesidir. bu vesileyle izleyiciler de olasılıkla Twitch ve YouTube’da izlemeye devam etmek zorunda kalacak.

Greeley, “Hayranları arenaya geri getirmek için acele etmiyoruz” diyor.

.

Comments
To Top