Haber

Yılın Formula 1 Yarışı İçin Oylamalar Başladı: Nasıl Oy Kullanabilirisiniz?

Yılın Formula 1 Yarışı İçin Oylamalar Başladı: Nasıl Oy Kullanabilirisiniz?

Bütün organizasyonlar gibi COVID-19’un gölgesinde varlığını sürdürmeye çalışan 2020 Formula 1 sezonu, İngiliz Formula 1 efsanesi Lewis Hamilton’ın zaferiyle sonuçlandı. COVID-19 sebebiyle bu sene, Formula 1 takvimi planlandığı gibi ilerleyemedi ve sürpriz gelişmeler sonucunda İstanbul Park da 2020 Formula 1 sezonu takvimine eklendi.

17 yarışlık sezonun tamamlanmasının arkasında sıra geldi yılın en iyi yarışını seçmeye. FIA, Formula 1 resmi internet sitesinde başlattığı oylama ile Formula tutkunlarına yılın en iyi yarışını seçme imkanı sunuyor. Oylamanın sonuçları perşembe günü açıklanacak ve varsayım edebileceğiniz gibi Türkiye GP de adaylar aralarında bulunuyor.

 

formula 1 2020 en iyi yarış

Buraya tıklayarak ulaşabileceğiniz oylama sayfasında yukarıdaki gibi bir tablo ile karşılaşacaksınız. Bu tabloda, 2020 Formula 1 sezonundaki bütün yarışlar yer alıyor ve yarışların üzerindeki “oynat” butonuna basarak yarışın özetini izleyebiliyorsunuz. Yarışa oy atamak için ise videonun altındaki yarışın namına tıklamanız gerekiyor. Bir yarışın videosunu izlemek isterken yanlışlıkla ismine tıklarsanız, o yarışa oy vermiş olursunuz ve verilen oyların değiştirilemediğini belirtelim.

Türkiye GP, sezonun sondan 4. yarışı olduğu için tablonun epey aşağı yer alıyor. Sağanak yağışın ve spin atan araçların damga vurduğu 2020 Formula 1 Türkiye GP’sinin özetini oylama ekranında bir defa daha izleyebilir, ayrıca “Turkish GP – Hamilton seals historic 7th title with peerless wet-weather victory” yazısının üzerine tıklayarak Türkiye GP’ye oy verebilirsiniz.

Comments
To Top