Haber

Yılbaşı Gecesinden İtibaren Dört Gün Kesintisiz Sokağa Çıkma Yasağı İlan Edildi

Yılbaşı Gecesinden İtibaren Dört Gün Kesintisiz Sokağa Çıkma Yasağı İlan Edildi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kabine toplantısı ardından bir basın toplantısı düzenledi. Erdoğan, düzenlediği basın toplantısında alınan sokağa çıkma yasağıyla ilgili açıklamalarda bulundu ve kapsamının genişletildiğini açıklama etti.

Cumhurbaşkanı, alınan yeni sokağa çıkma yasağının kapsamını açıkladı. Alınan yeni karar tarafından yılbaşı gecesinden itibaren 4 gün baştan başa bütün ayrıntılı sokağa çıkma yasağı uygulanacak.

Yılbaşı gecesinden itibaren 4 gün boyunca sokağa çıkma yasağı

sokağa çıkma yasağı

Alınan tedbirlerle birlikte dünyanın çoğu yerine tarafından Türkiye’deki hasta ve vefat sayısının azaldığını söyleyen Erdoğan, “Elden edinilen kazanımların yükseltmek için sokağa çıkma sınırlaması 31 Aralık Perşembe saat 21.00’den 4 Ocak saat 5.00’e kadar aralıksız uygulanacaktır” dedi.

Hem dünyadaki aşı gelişmeleri ve Türkiye’deki aşı çalışmalarıyla ilgili de konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, yurtdışından edinilen aşının en kısa zamanda halka sunulacağını söyledi. Erdoğan, hem bahar aylarında da yerli aşıya kavuşulacağını belirtti.

Koronavirüsle ilgili gelişmeler hakkında da konuşan Erdoğan, “Avrupa ülkeleri ilk önce almak üzere dünyanın çoğunun bizden daha kötü durumda olması Türkiye’nin salgınla mücadelede geride yok tam aksine ilerde olduğunun işaretidir. İnşallah bu mücadelemizi de başarıyla neticelendirecek, parlak geleceğimize dürüst yürümeyi sürdüreceğiz” ifadelerini kullandı.

Şu lahza koronavirüs salgının dünya genelindeki durumuna bakıldığında 72 milyondan pozitif insana bulaştığı ve 1,6 milyondan pozitif insanı öldürdüğü görülüyor. Türkiye ise açıklanan 1,8 milyon vaka sayısıyla dünyada en çok vakanın görüldüğü 6. ülke konumunda bulunuyor. Türkiye, vefat sayısına bakıldığındaysa en fazla can kaybının yaşandığı 19. ülke olarak görülüyor.

Comments
To Top