Haber

Yerli Oyun Şirketi Rollic Games, Bir Başka Yerli Şirketin Oyununu 6 Milyon Dolara Satın Aldı

Yerli Oyun Şirketi Rollic Games, Bir Başka Yerli Şirketin Oyununu 6 Milyon Dolara Satın Aldı

Ağustos 2020’de hisselerinin %80’i ABD’li Zynga kadar satın alınan yerli oyun şirketi Rollic Games, Ankara merkezli CHEF Game Studio’nun bulmaca oyunu Onnect – Matching Puzzle’ın bütün haklarını 6 milyon dolar karşılığında satın aldı.

Rollic Games Kurucusu ve CEO’su Burak Vardal, Türk oyun geliştirici topluluğunun bir parçası olmaktan gurur duyduklarını belirtirken, “Onnect yenilikçi oyun tasarımına harika bir örnek ve biz de oyunu baştan sona satın alarak bu başarının civarda gelişimini sürdüreceğimiz için heyecanlıyız. Onnect’in misal hikâyesi, geliştiricileri ürün odaklı başarıya varmak konusunda cesaretlendirecektir.” açıklamasında bulundu. 

İki yerli oyun şirketi arasında 6 milyon dolarlık anlaşma:

Doğrusu Onnect’in yayıncılığını Rollic üstlenmişti ve bu nedenle anlaşmadan önce de oyunda pay sahibiydi. Ancak şirket, oyunun yenilikçi yapısı ve kullanıcı etkileşimini sürdürülebilir görmüş olacak ki tüm hakları ile satın alma kararı verdi. Böylece Onnect, bundan böyle Rollic Games stüdyolarında geliştirilmeye devam edilecek.

Zynga bünyesine dahil olmadan önce Rollic Games’in oyunları dünya çapında toplam 400 milyon indirmeye ulaşmış, sekiz tanesine ABD App Store listesinde ilk 2’ye girmeyi başarmıştı. Şimdi olur ya de o oyunlar aralarında Onnect de dahil olacak.

Rollic Games’in 6 milyon dolara satın aldığı yeni oyunu Onnect’i aşağıdan indirebilirsiniz:

Onnect – Pair Matching PuzzleİNDİR Onnect – Pair Matching PuzzleİNDİR

 

Comments
To Top