Haber

Yerli Oyun Firması Team Cultic, Yeni Oyunu Cats and The Other Lives’ı Duyurdu

Yerli Oyun Firması Team Cultic, Yeni Oyunu Cats and The Other Lives'ı Duyurdu

Son dönemde yerli oyun geliştiricilerinden birbiri ardına hoş haberler ve tanıtımlar geliyor. Son olarak Team Cultic de yeni oyunu olan Cats and The Other Lives adlı yapımla karşımıza çıktı. Bir kedinin gözünden bir hikayeyi peşine düşüp takip ettiğimiz bu oyun epeyce ilginç bir anlatıma sahip.

Onlarca takvim bir zaman dilimini kaplayan oyunda, oldukça egzantrik ve doğrusu bir arada zar baskı duran bir aile olan Mason ailesinin hikayesine, evin kedisi Aspen olarak tanıklık ediyoruz. Gerçekte tanıklık ediyoruz demek fazla da doğru yok, hikayenin şayet de en manâlı parçası biziz.

Hayallere ve düş kırıklıklarına değmek

Cats and The Other Lives

Hikaye anlatımı temelli bu oyunda, kedi olarak Mason ailesinin umutlarına, hayal kırıklıklarına ve pişmanlıklarına dokunabiliyoruz. Yaptığımız müdahaleler de bize zengin ve derin bir hikaye anlatımı olarak geri dönüyor. 

Oyunun tasarımında sıradan bir konut kedisinin hareketleri ve banal bir ev esas alındığı göze çarpıyor. Oynanış ise hikayenin önüne geçmeyecek dek basit, bir yerlere tıklamak bizim için yeterli oluyor. 

Oyunun görselleri ve atmosferi de hikayeyi destekleyecek şekilde hazır. Piksel art tasarıma sahip olan oyunda ailenin farklı üyeleriyle etkileşime geçebiliyor ve anılarını görebiliyoruz. Oyunun Steam sayfasına buradan ulaşabilsek de çıkış tarihi 2021 olarak gösteriliyor.

Cats and The Other Lives’a birincil görünüm

Cats and The Other Lives

Cats and The Other Lives’ı merak ettiyseniz, Team Cultic ekibi 29 Aralık Salı akşamı saat 19:00’da YouTube canlı yayınında ilk olarak ve Türkçe olarak oynayacak. Bu Nedenle oyun hakkında merak ettiğiniz noktaları görebileceksiniz. 

Yayın sırasında geliştirici ekibi oyunun gelişim aşamaları hakkında da bilgiler paylaşacak. Bu etkinliği peşine düşüp takip etmek isterseniz burada bulunan bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Comments
To Top