Haber

Yerli Otomobil TOGG Yollara Çıkmadan Şarj Altyapı Sistemi Tamamlanacak

Yerli Otomobil TOGG Yollara Çıkmadan Şarj Altyapı Sistemi Tamamlanacak

Enerji ve Natürel Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, 2021 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Teklifi’yle ilgili açıklamalarda bulunurken, yerli otomobil projesine değindi. Otomobilin kendinden çok sorumluluk altyapısıyla ilgili konuşan Bakan Dönmez, çalışmaların devam ettiğini ve TOGG yola inmeden önce büyük oranda tamamlanacağını söyledi.

Fatih Dönmez tarafından yapılan açıklamalara göre Türkiye’nin ilk yerli otomobili TOGG’un şarj altyapısı, araç banttan inmeden önce büyük oranda bitmiş olacak. Bu sayede de TOGG’u satın bölge birincil kullanıcılar, bu aracın şarjıyla ilgili herhangi bir sorun yaşamamış olacaklar. Ancak şu an için şarj altyapısı durumunun ne seviyede olduğu, işleyişin nasıl olacağı bütün anlamıyla bilinmiyor.

Elektrikli otomobil şarj istasyonu

Bakan Dönmez, TOGG’la ilgili açıklamalarının yanı sıra, Vadeli Elektrik Piyasası‘na ilişkin de açıklamalarda bulundu. Bakan, “İleri Tarihli Somut Teslimatlı Elektrik Piyasası” olarak da açıklama edilen sistemin, 2021 yılında katılımcıların hizmetine sunulacağını ifade etti. 

Comments
To Top