Haber

Yeni Volvo S60, Türkiye’ye Geliyor: İşte Fiyatı ve Özellikleri

Yeni Volvo S60, Türkiye'ye Geliyor: İşte Fiyatı ve Özellikleri

İsveç merkezli araba üreticisi Volvo’nun geçtiğimiz yıllarda tanıttığı orta üst derslik modeli S60, üretimleri Amerika’da gerçekleştirildiğinden nedeniyle Türkiye’ye getirilemiyordu. Gelen yeni bilgilere göreyse işyeri, yeni stratejisi doğrultusunda Çin’de üretilen S60’ları ülkemizde piyasaya sürecek.

2020 yılında pazar payını korumayı hedefleyen Volvo Car Turkey, yeni modeli önümüzdeki yılın birincil çeyreğinde ülkemize sokmayı planlıyor. Bu noktada yeni S60 modelinin teslimatlarına ise Şubat 2021 tarihinde başlanacağı aktarılıyor.

Türkiye’de satışa çıkacak yeni Volvo S60 neler sunuyor?

Volvo S60

Yeni S60, dizel seçeneği olmayan ilk Volvo araba olarak dikkatleri üstüne çekiyor. Bu noktada Volvo Car Turkey Pazarlama, PR ve Tüketici Deneyimi Direktörü Kubilay Polat, aracın 250 beygir zor ve 350 Nm tork üreten hafif hibrit turboşarjlı benzinli AWD motor seçeneğiyle pazara sunulacağını söyledi ve önemli talep görmesini beklediklerini belirtti.

Önümüzdeki şubat ayından itibaren teslimatları başlayacak olan modelde panoramik açılır sırça tavan, anahtarsız uygulama ve temassız açılır valiz kapağı, elektrikli ve hafızalı sürücü koltuğu, elektrikli yolcu koltuğu, gerçek cilt döşemeler, 18″ alaşım jantlar, arka kamera, LED farlar, çarpışma önleme takviye sistemi, kristal vites topuzu ve şerit koruma asistanı gibi öyle fazla nitelik bulunuyor.

Yeni Volvo S60 Türkiye fiyatı:

Volvo S60

Amerika’dan sonra Çin’de de üretilmeye başlayan ve Türkiye’ye Çin’den gelecek olan yeni S60’ların ülkemizde 783 bin TL’den başlayan fiyatlarla satışa çıkacağı belirtildi.

Türkiye pazarı hakkında konuşan Volvo Car Turkey Genel Müdürü Magnus Boman, “2021 yılında Türkiye otomotiv pazarında 2020 yılına paralel 625 bin araba satılacağını varsayım ediyoruz ve pazar payımızı %1,5 civarında ön görüyoruz; 52 bin adetlik premium segment satışları içinde ise bu yıla paralel %18’lik bir pazar payı hedefliyoruz” dedi.

Comments
To Top