Haber

Yeni Renault Captur Fiyat Listesi ve Dikkat Çeken Özellikleri

Yeni Renault Captur Fiyat Listesi ve Dikkat Çeken Özellikleri

Renault, B segmentine ait Crossover aracı olan Captur modelini adamakıllı yenileyerek satışa çıkardı. Renault Captur’ün ilk serisi, 2012 yılında çıkmıştı ve araç piyasaya sürüldüğü andan itibaren büyük ilgi fark etti. Bu kadar ilgi görebilen bir araçta uzun zamandır buluş yapmayan Renault, sonunda büyük değişikliklere imza atarak yeni versiyonunu çıkarmış oldu.

Renault Captur, hem tasarımı ayrıca de sahip olduğu donanımlar sayesinde bilhassa şehir halkı arabulucu olarak herkesi memnun edecek türden bir araba. Dilerseniz Renault Captur’de yapılan değişikliklere, aracın sahip olduğu donanımlara ve fiyat listesine daha yakından bakalım. 

Tasarım

Dış tasarım 

yeni renault capture 2020

Renault Captur model aracın tasarımı adamakıllı değişmiş durumda ve aracın gövdesi de 11 cm uzatılarak ayrıca sürücüye ayrıca de yolculara daha geniş bir konfor alanı sunulmuş. Renault Captur, C formunda kullanılan far grubu ve alt tampona yerleştirilmiş işlevsel havalandırmalar ile birlikte markanın bir öteki modeli olan yeni Renault Clio ile son derece benzerlik gösteriyor. 

Geniş havalandırma ızgaraları ve ızgaranın hemen altında bulunan açık renkli çıkıntı, araca Crossover görünümünü kazandıran en kayda değer detaylardan birisi olmuş. Aracın ayrıca sportif görünmesini ayrıca de B-SUV Crossover kimliğini pekiştirmesini sağlayan bir diğer detayın ise tabi çamurlukların üzerinde konumlandırılmış plakalar olduğunu söyleyebiliriz. 

renault captur arkası

Aracın arkadaki kısmında yeni bagaj kapağına doğru uzanan C formundaki far grubu, doğrusu araca son derece şık bir görünüş kazandırmış. Ön tamponda kullanılan açık renkli çıkıntı, aracın arkadaki daha aşağı tamponunda da kullanılmış ve bu da göze sahiden hitap eden bir bütünlüğün ortaya çıkmasını sağlamış.

İç tasarım

renault captur iç mekan

Aracın iç kısmı da dışı olduğu dek fiilen büyük değişikliğe uğramış. Kendini en fazla muhakkak eden değişikliklerden birisi, vasıta içerisinde kullanılan malzemeler olmuş. Captur’ün ilk serisinde ve hatta birçok B segmentine ait arabada genellikle sert plastik kullanılmış olsa da, yeni Renault Captur modelde genelde yumuşak plastik kullanılarak sofistike bir görünüm elde edilmiş.

Klima havalandırmalarının yanlarında kullanılan Piano Black renginde malzemeler, Renault Captur’ün iç kısmında gerçekte de premium bir havaya sahip olmasını sağlamış. Açıkçası Renault Captur, birincil serisiyle kıyaslandığı vakit sözde serinin devamı yok de yepyeni bir arabaymış gibi görünüyor. 

Teknolojik özellikler

Multimedya ekranı

renault captur kokpit

Renault Capture içerisinde 7 inç boyutlarında dokunmatik bir multimedya ekranına sahip. Araçta opsiyonel olarak 9,3 inçlik düşey EasyLink multimedya ekranının da satın alınabileceğini söyleyelim. 

Kablosuz sıkıntı özelliği

renault captur iç mekanı

Araç, birçok yeni model arabada rağbette bir nitelik olan kablosuz şarj özelliğine sahip. Normalde daha üstteki segmentlere ait araçlarda bu özelliği görmeye alıştık ancak Renault’nun bu özelliği standart olarak sunması son derece yardımsever olmuş. 

Apple CarPlay

renault captur easylink multimedya ekranı

Renault Captur’ün Easy Link sistemi, Apple CarPlay ve Android Auto’yu destekliyor ve bu sayede ayrıca Android keza de iOS işletim sistemine sahip zeki telefonlarınızı arabayla kolayca entegre edebiliyorsunuz. 

Emniyet

Kör nokta dikkat sistemi

renault captur kör nokta uyarı sistemi

Renault Captur, güvenlik önlemi olarak bundan böyle her araçta bulunması gereken bir nitelik olan kör nokta uyarı sistemine sahip. Vasıta, âmâ noktada yer alan bir diğer aracı tespit ettiği vakit sürücüyü tabi aynalarda konumlandırılmış ışık göstergelerini kullanarak uyarıyor. 

Şerit peşine düşüp takip sistemi

renault captur şerit takip asistanı

Şerit peşine düşüp takip sistemi genelde dikkatsizlik yüzünden sürücünün bulunduğu şeritten sapmaması için tasarlanmış. Captur, şoför sinyal vermeden şerit değiştirdiği takdirde sürücüyü hem görsel ayrıca de sesli bir şekilde uyarıyor.

360 derece kamera

renault captur 360 derece kuş bakışı

Renault Captur, üzerinde bulunan geniş açısal 4 kamera sayesinde gelen görüntüleri birleştirip sürücüye 360 derecelik bir kuş bakışı görünümü sağlıyor. Şoför lüzum park gerekse sürüş sırasında bu kameraları kullanarak arabanın çevresinde olan biten her şeye daha dominant olabiliyor. 

Renault Captur motorları, performansı ve yakacak tüketimi

renault captur renk seçenekleri

Renault Captur, 3 benzinli ve 2 dizel edinmek üzere 5 ayrı motor seçeneğiyle karşımıza çıkıyor. Birçok marka, otomobillere uygulanan vergilerden nedeniyle bambaşka motor ve şanzıman türlerini Türkiye’ye getirmekten kaçınır hale geldi. Doğrusu Renault Captur’ün aynı prensini peşine düşüp takip etmeyerek müşteriye geniş bir yelpaze sunması büyük bir avantaj olmuş. Dilerseniz Captur’ün sahip olduğu motorlara daha yakından bakalım.

1.0 TCe 5 ileri manuel

renault captur sürüş

Motor tipi: 3 silindir benzinli At: 100 hp Maksimum hız: 173 km 0-100 km hızlanma: 13,3 saniye Şehir Halkı içi yakacak tüketimi: 6,1 – 6,3 lt Büyük Kasaba dışı yakıt tüketimi: 4,6 lt Sıradan yakıt tüketimi: 5,1 – 5,3 lt

1.3 TCe EDC 7 ileri otomatik

yeni renault captur beyaz

Motor tipi: 4 silindir benzinli Beygir: 130 hp Maksimum sürat: 193 km 0-100 km hızlanma: 9,6 saniye Kent içi yakacak tüketimi: 7,5 lt Şehir dışı yakıt tüketimi: 5,1 lt Sıradan yakıt tüketimi: 5,5 – 5,6 lt

1.3 TCe EDC 7 ileri otomatik

renault captur tasarımı

Motor tipi: 4 silindir benzinli Beygir: 155 hp Azami hız: 202 km 0-100 km süratlenme: 8,6 saniye Kent içi yakıt tüketimi: 7,3 – 7,5 lt Büyük Kasaba dışı yakacak tüketimi: 4,8 – 5,0 lt Sıradan yakıt tüketimi: 5,3 – 5,5 lt

1.5 Blue dCi 6 ileri manuel

yeni renault captur renkleri

Motor tipi: 4 silindir dizel Beygir: 95 hp En Fazla hız: 178 km 0-100 km süratlenme: 14,3 saniye Kent içi yakacak tüketimi: 4,6 lt Büyük Kasaba dışı yakacak tüketimi: 3,7 – 3,8 lt Ortalama yakıt tüketimi: 4,0 – 4,1 lt

1.5 Blue dCi EDC 7 ileri otomatik

yeni renault captur mavi

Motor tipi: 4 silindir dizel At: 115 hp Azami sürat: 186 km 0-100 km süratlenme: 11,0 saniye Kent içi yakacak tüketimi: 4,4 – 4,5 lt Şehir Halkı dışı yakacak tüketimi: 3,8 – 4,0 lt Sıradan yakacak tüketimi: 4,1 – 4,2 lt

Renault Captur fiyat listesi

yeni renault captur kırmızı

Joy 1.0 TCe 211.900 ₺ Joy 1.3 TCe EDC 292.900 ₺ Joy 1.5 Blue dCi 294.900 ₺ Touch 1.3 TCe EDC 304.900 ₺ Touch 1.5 Blue dCi EDC 325.900 ₺ Icon 1.3 TCe EDC 325.900 ₺ Icon 1.3 TCe EDC 329.900 ₺ Icon 1.5 Blue dCi EDC 346.900 ₺

Renault Captur model aracın sahip olduğu özellikleri ve fiyat listesini her zaman birlikte inceledik. Bir Crossover arabulucu olarak tasarlana Captur’ün gerçekte daha fazla şehir halkı arabulucu olarak meslek gördüğünü söyleyebiliriz. Ancak aracın B segmentinde olmasına karşın sahip olduğu 422 litrelik valiz hacmi, Captur’ü uzun yolculuklarda da son derece kullanışlı bir otomobil haline getirmiş.  

hemen aracın rakipleri arasında Peugeot 2008, Honda HRV, Audi Q2 ve DS3 Crossback gibi tekrar B-SUV modeller bulunuyor. Captur’ün yeni tasarımı ve yeni donanımlarıyla rakiplerinden öne geçip geçmeyeceğini ileride hep birlikte göreceğiz. Yeni Renault Captur hakkında sizler neler düşünüyorsunuz?

Comments
To Top