Haber

Yeni PlayStation 5 Stoklarından Faydalanmak İsteyen Hayranlar, Yataklarını Mağaza Önüne Taşıdı

Yeni PlayStation 5 Stoklarından Faydalanmak İsteyen Hayranlar, Yataklarını Mağaza Önüne Taşıdı

Yeni nesil oyun konsolları çıkış yapmış olsa da konsolları satın almak isteyen cümbür cemaat yeni Xbox ya da PlayStation ile tanışma fırsatını yakalayamadı. Bu durumun temel sebebi stok sorunuydu. Her iki ismin konsolu da satışa çıktıktan dakikalar sonradan tükenmişti. Dolayısıyla yeni oyun konsolunu alamayan kullanıcıları uzun bir bekleyiş karşılamıştı.

Sony’nin PlayStation 5 oyun konsolu da büyük bir stok sorunu yaşıyor. Öyle ki geçtiğimiz günlerde Sony Interactive Entertainment CEO’su Jim Ryan, ellerindeki bütün PlayStation 5’leri sattıklarını açıklamıştı. yine de bazı perakendeciler, Black Friday indirimlerinde yeni PlayStation 5 konsol stoklarını satacaklarını açıklamıştı.

Yataklarını mağaza önüne taşıdılar:

playstation

Bu perakendecilerden birisi GameStop’tı. Black Friday gününde PlayStation 5 oyun konsolunun satılacağını öğrenen PS hayranları doğrudan mağazaların yolunu tuttu. Ama öyle çok hayran bu yola fazlasıyla erken saatlerde; hatta 1 gün evvelden çıktı. Mağazaların önünde 24 saat nöbet tutmaya başlayan hayranlar bile vardı.

playstation

GameStop önündeki PlayStation 5 nöbetinde öyle fazla hayran 24 saat ummak için kendi yataklarını mağazanın önüne getirmişti. Hayranlar, 24 saat her tarafında yataklarında nöbet tutmaya başlayarak yeni stoklarla birlikte PlayStation 5’i ellerine geçirecekleri hatıra düşünüyorlardı.

Dahası yukarıda gördüğümüz mağaza sadece bir veya birkaç GameStop mağazasının önünde görülmemişti. ABD genelindeki çoğu GameStop mağazasının önünde aynı bir manzara yaşanmıştı. Gördüğümüz bu görüntüler, Sony’nin PlayStation 5 için nasıl bir talebe sahip olduğunu bitmiş gözler önüne serdi.

Comments
To Top