Haber

Yeni Mercedes-Benz S-Serisi, Dudak Uçuklatan Fiyatıyla Türkiye’de Satışa Sunuldu

Yeni Mercedes-Benz S-Serisi, Dudak Uçuklatan Fiyatıyla Türkiye’de Satışa Sunuldu

Mecedes-Benz, geçtiğimiz sene içerisinde markanın en prestijli serilerinden birisi olan S-Serisi’nde yeniliğe gideceklerini duyurmuştu. En Ince Ayrıntısına Kadar yenilenen ve birçok teknolojik özelliğe sahip olan Mercedes-Benz S-Serisi, nihayet Türkiye’de de satışa sunuldu. 

şimdi Türkiye’ye gelen birincil modellerin arasında, S 400 d 4MATIC L bulunuyor. 3.0 litrelik dizel motora ve 330 beygire sahip bu model, son derece lüks olmasının yanısıra canavar gibi bir performans gösteriyor. 

S-Serisi, dijital kokpitle beraber konforlu bir sürüş deneyimi sunuyor

Mercedes Benz S 400 d 4MATIC L iç kabin

Mercedes-Benz, ayrıca sürüş deneyimini artırmak ayrıca de sürüşü daha tehlikesiz bir ışık halkası getirebilmek için S-Serisi’ne birçok teknolojik buluş getirmiş. Dev otomobil üreticisi, MBUX (Mercedes-Benz Kullanıcı Deneyimi) adı aşağıda, heybetli bir multimedya ekranı ve dijital gösterge paneli ile şoför odaklı bir sürüş deneyimi sunuyor. 

Vasıta bununla birlikte sahip olduğu Energizing konfor programları baştan sona hem sürücüye hemde yolculara konforlu bir yolculuk sağlıyor. Konfor programlarının içerisinde aktif ambiyans aydınlatması, ayrıntılı koltuk ayarı, 4 yönlü sırt desteği ve çeşitli masaj modları yer alıyor. 

Güvenlik ön planda tutulmuş

Mercedes Benz S 400 d 4MATIC L

Mercedes-Benz Serisinde kullanılan E-ACTIVE BODY CONTROL, en ön plana meydana çıkan donanımlardan birisi. Araç, bu nitelik doğru süspansiyon sistemini kullanarak vasıta gövdesini yükseltebiliyor. Bu özellik, vasıta çukurlu yollara girdiğinde, arazide kullanıldığında ve alt taraflardan darbe aldığı vakit gövdeyi korumak için otomatik bir şekilde aktif oluyor. 

Mercedes-Benz Intelligent Drive ise sürücüye kolaylık sağlaması için tasarlanmış. Sürüş yardımı ve güvenlik konusunda sürekli dikkatli olan bu özelliğin amacı, uzun yolculuklarda sürücüye binen sorumluluğu ve yükü en aza indirmek. 

Mercedes-Benz S 400 d 4MATIC L motoru ve fiyatı   

Mercedes Benz S 400 d 4MATIC L

S 400 D4MATIC L, bütün 3,0 litrelik bir motora sahip olacak. 330 at güç üretebilen bu motor, 100 kilometrede ortalama 8,0 litre yakacak tüketimine sahip. Aralık 2020 itibariyle satışa sunulan bu modelin Türkiye fiyatı, 3.713.500 TL olarak belirlendi. 

Comments
To Top