Haber

Yeni Mazda 2, Toyota Yaris’in Güncellenmiş Versiyonu Olacak

Yeni Mazda 2, Toyota Yaris'in Güncellenmiş Versiyonu Olacak

Autocar göre aktarılan bilgilere kadar Japon otomobil üreticisi Mazda, 2022 model yılında yeni tür bir Mazda 2 ile karşımıza çıkacak. Oysa yeni tür Mazda 2, Avrupa’daki Mazda hayranları için küçük çaplı bir hayal kırıklığı olacak.

Gelen bilgilere göre yeni cins Mazda 2, kısa zaman önce Türkiye’de de satışa sunulan 2020 Toyota Yaris’in bitmiş yapılandırılmış ve biraz değişmiş bir versiyonu olacak. Kısacası yeni Mazda 2, temelde “güncellenmiş” bir Toyota Yaris olacak.

yaris

Mazda finansal kurul toplantısından olduğu belirli belgelere tarafından yeni Mazda 2, önümüzdeki iki yıl içinde Toyota’nın Kuzey Fransa’daki fabrikasında, Yaris THS Toyota Hibrit Sistemi temelli bir model olarak sari üretime girecek.

Mazda’nın Avrupa’da güçlü ve benzinli bir Mazda 2 yerine hibrit teknolojili, Yaris temelli olarak bir Mazda 2 piyasaya sürecek olmasının nedeni, Avrupa Birliği’nin katı karbondioksit standartlarından kaçınarak bedensel cezalardan kurtulmak.

Konuyla ilgili olarak Autocar’a açıklamalarda yer alan Mazda, Toyota Hibrit Sistemi’nin her bölgenin ihtiyaçlarına yanıt verecek en uygun çözüm olduğuna karar verdiklerini ifade ederken; söz konusu iş birliğinin her iki şirketin meslek kaynaklarını bereketli bir şekilde kullanıp marka ve yönetim bağımsızlığını sürdürdüğünü ifade etti. Bilmeyenler için; Toyota, bütün Mazda hisselerinin yüzde 5’ine sahip durumda.

Comments
To Top