Haber

Yeni Mass Effect Oyunundan İlk Fragman Geldi

Yeni Mass Effect Oyunundan İlk Fragman Geldi

Dünyanın en kayda değer video oyun ödül organizasyonlarından biri olan The Game Awards’ın 2020 ayağı dün gece gerçekleştirildi. Geride bıraktığımız yıla damgasını vuran popüler oyunların dağıtılmış kategorilerde ödüller kazandığı bu etkinlikte, çoğu yeni oyunun da duyurusu yapıldı. Bu oyunlardan biri de BioWare’in efsane serisi Mass Effect’in yeni üyesi oldu.

Yeni Mass Effect oyunu, gerçekten birçok kişi için sürpriz olmadı zira geçtiğimiz ay ortaya çıkan raporlar sayesinde oyunun geliştirme sürecinde olduğunu zaten öğrenmiştik. Şimdiyse geliştirici işyeri, oyunun birincil tanıtım videosunu yayınlayarak bu iddialara resmiyet kazandırdı. Dilerseniz gelin, serinin yeni oyununun tanıtım videosuna daha yakından göz atalım.

The Next Mass Effect I Resmi Tanıtım Videosu

Oynanışa dair böylece bir şey içermeyen videonun ilk yarısı, izleyicileri galaksiler arası kısa bir yolculuğa çıkarıyor ve sonrasında kapüşon takmış birinin karlar aralarında N7 logolu bir zırh parçasını bulduğunu görüyoruz. Bu noktada kapüşonlunun Liara olduğu açıkça görülürken, bulduğu zırh parçasının ise Komutan Shepard’a ait olduğu tahmin ediliyor.

Şu aşamada yeni Mass Effect oyununun ne zaman çıkacağına dair herhangi bir data bulunmuyor ama geliştirici BioWare, projenin henüz ilk aşamalarında olduğunun altını çiziyor. Bu da oyunu oynamadan önce birazcık daha beklememiz gerekeceği anlamına geliyor. Serinin bir önceki oyunu olan Mass Effect: Andromeda ise 2017 yılında piyasaya sürülmüştü.

başkaca geliştirici takım, geçtiğimiz ay yaptığı bir duyuruda Mass Effect: Legendary Edition adı verilen ve Mass Effect serisindeki birincil üç oyunun her yerde düzenlenmiş halini içeren paketini duyurmuştu. Merakla beklenen bu yeni paketin ise önümüzdeki yılın başlarında piyasaya sürülmesi planlanıyor.

Comments
To Top