Haber

Yeni Ford Transit Limited ve Transit Frigo Van, Türkiye’de Satışa Sunuldu

Yeni Ford Transit Limited ve Transit Frigo Van, Türkiye'de Satışa Sunuldu

Dünyanın en büyük otomotiv markalarından biri olan Ford, halihazırda Trend ve Deluxe versiyonlarıyla satışta olan popüler ticari araç modeli Ford Transit’in ilave donanımlara ve özelliklere sahip versiyonu “Limited” ile soğuk zincir taşımacılığına özel olarak geliştirilen “Frigo Van” versiyonlarını Türkiye’de satışa sundu.

Yapılan açıklamalara kadar yeni Ford Transit Limited, Deluxe versiyondakilere ilave olarak gövde rengi ön tampon, HID BI-Xenon dinamik ön farlar, 16 inç alüminyum jantlar, emrindeki park sensörleri, geri bakış kamerası, arka led tepecik lambası, silecek suyu seviye göstergesi, ısıtmalı ön sırça, yağmur sensörlü ön silecek gibi özellikler sunuyor. Hem iç mekanda da Türkçe navigasyon desteği, gezgin hava yastığı, cilt vites topuzu gibi özelliklere ek krom tasarım detayları bulunuyor.

Yeni Ford Transit Frigo Van, 3 sene sınırsız kilometre garantisi ile geliyor

ford transit

Yeni Ford Transit Frigo Van ise 11 metreküp ve 12,4 metreküp baz vasıta üzerine geliştirilen orta ve yüksek tavan seçenekleri ile geliyor. Ilk Kez yiyecek elde etmek üzere ilaç ve çiçekçilik gibi sektörler için özel olarak geliştirilen Transit Frigo Van,  “+5” santigrat derece soğutma sınıfında, ATP belgesi ile kuru, serin ve soğuk ürünlerin taşıması noktasında hizmet verebiliyor.

Bana Kalırsa Ford Otosan Ar-Ge mühendisleri kadar geliştirilen yeni tür soğutma sistemi, “sektörde bir ilk” ve özgün olarak lanse ediliyor. Aktarılan bilgilere göre soğutucu sistemde ikinci kompresör kullanılmıyor. Bu sayede, motora ekstra ağırlık binmiyor ve motorun daha uzun ömürlü olması sağlanıyor. Keza araçta tavan ünitesi (ilave yoğuşturucu) bulunmadığından aracın orijinalliği korunuyor ve ikinci elde bedel kaybı yaşanmıyor. 

Ford Otosan’dan yapılan açıklamalara göre yeni Transit Frigo Van, Türkiye’de anahtar teslim 3 sene sınırsız kilometre garantisi ile satışa sunuluyor. Yeni Ford Transit Minibüs “Limited”, 339 bin 800 TL‘den; Transit Van “Limited”, 251 bin 800 TL’den ve Transit “Frigo Van” da 252 bin 900 TL‘den başlayan anahtar teslim fiyatlarıyla Ford Yetkili Satıcıları’nda satışa sunulmuş durumda.

Comments
To Top