Haber

Yeni Citroën e-Jumpy, “2021 Yılının Uluslararası Vanı” Ödülüne Layık Görüldü

Yeni Citroën e-Jumpy, "2021 Yılının Uluslararası Vanı" Ödülüne Layık Görüldü

2019 yılının Mayıs ayında piyasaya sunulan Citroen e-Jumpy, sahip olduğu yüksek elektrik menzili sayesinde ticari vasıta sınıfında son derece beğeni ve ilgi gören bir model oldu. Yeni e-Jumpy, elektrikli motorları tamamen teknolojiye ayak uyduran bir model olmanın yanı sıra, son derece geniş taşıma kapasitesine ve ideal boyutlara sahip olan bir vasıta olarak karşımıza çıktı.  

Citroen kadar yapılan açıklamaya göre e-Jumpy, donanımından tasarımına dek kendi segmentinin öncüsü olması için planlanmış. Araç, geçtiğimiz günlerde Hafif Ticari Araçlar (HTA) kategorisinde “2021 Yılının Milletlerarası Vanı” ödülünü almaya hak kazandı.

Citroën, ticari araç konusundaki başarısını kararlı bir şekilde sürdürüyor

citroen e-jumpy

Haberimizin başında da belirttiğimiz gibi e-Jumpy, yalnızca elektirikli olmasıyla değil, bununla birlikte taşıma kapasitesi ve vasıta boyutu konusunda da öne çıkıyor. 330 km’ye kadar sürüş menziline sahip aracın nakliye kapasitesi tam 1275 kilogram. e-Jumpy’nin tavan yüksekliği ise 1,90 metre ve bu sayede her türlü otoparka girebildiği için ticari sürücülerin beklentilerini her yönden karşılayabiliyor.  

Citroen, ticari sınıf için üretmiş oldukları modellerle markanın başarısını kanıtlamaya devam ediyor. Berlingo model araçları, geçtiğimiz yıl “2020 Yılının Milletlerarası Vanı” ödülünü almaya hak kazanmıştı. Citroen, e-Jumpy ile birlikte bu başarısını yineledi ve araç Hafif Ticari Araçlar kategorisinde yine aynı ödüle değer görüldü.  

Citroen CEO’su Vincent Cobée, ödülü aldıktan sonra şu sözleri dile getirdi: “e-Jumpy’ye verilen “2021 Yılının Uluslararası Vanı” ödülü bizleri fazla gururlandırdı. Yeni ë-Jumpy, Citroën’in ticari müşterilerinin beklentilerini tedarik eden özel çözümler planlama stratejisine sadık bir ürün. Amacımız, ürün ve hizmetlerimizde reformcu elde etmek, onların hayatını kolaylaştırmak ve onlara huzur sağlamak. Uzmanlardan oluşan bir jüri tarafından verilen bu ödül, bu model için belirlemiş olduğumuz ticari hedeflere ulaşmamıza tezgâhtar olacak.” 

Comments
To Top