Haber

Yeni Bir Van Helsing Filmi Geliştirme Aşamasında

Yeni Bir Van Helsing Filmi Geliştirme Aşamasında

Sinemada söz konusu canavarlar olduğunda en önde gelen isimlerden biri Universal’dir. Firmanın olağan karakterleri arasında Operadaki Hayalet, Dracula, Frankenstein, The Mummy gibi böylece fazla kayda değer ad yer alıyor.

Bu alandaki becerisini elindeki markalarla ilerletmek isteyen firma, hemen de yeni bir Van Helsing filmi üzerinde çalışmaya başladı. Yakın zamanda tekrar beyaz perdeye dönüş yapan karakter filmin merkezinde olmasa bile öykü onun evreninde geçecek.

Van Helsing evreninde yeni üretim

van helsing

Filmin yönetmen koltuğunda, Overlord’dan da tanıdığımız Julius Avery yer alacak. Firmanın bu alandaki tecrübesinden faydalanmayı amaçlayan ekipte yapımcı olarak ise James Wan’ı ve üretim şirketi Atomic Monster’ı görüyoruz.

Yeni filmde Van Helsing aracısız başrol olmayabilir fakat evrende kuşkusuz izlerini göreceğiz. Natürel bu da gerçekte Dracula evreninde olduğumuz anlamına geliyor zira Van Helsing fiilen Dracula’yı avlamak için bir av partisi kuran bir avcıydı. 

Firma yakın zamanda The Invisible Man’i de baştan çekmişti. Yeni filmle birlikte Universal’in daha önce rafa kaldırdığı birbirine bağlantılı filmlerden oluşan Dark Universe (Karanlık Cihan) planlarına da geri dönüş yapmaya hazırlandığı dikkat çekiyor.

Universal epeyce iddialı

van helsing

Yeni filmin senaryosunu, daha önce Thor:Ragnarok ve Black Widow gibi filmlerde de imzası yer alan Eric Pearson kaleme alıyor. Avery de bu senaryonun üzerinden geçiyor. 2004 yılında Hugh Jackman ile beyaz perdede gördüğümüz Van Helsing’in bu kez beyaz perdeye nasıl döneceği ise merak konusu.

Son yıllarda sıkça gördüğümüz üzere bu üretim da her yerde çekiminin arkasında R Rated yani yetişkinlerin izleyebileceği bir film olacak. Avery’nin Overlord serisi de oldukça karanlık ve barbar bir yapımdı. Aynı bir şart yeni filmde de karşımıza çıkabilir.

Comments
To Top