Haber

Yeni bir uygulama, öğretmenlerin iPhone veya iPad’lerini Zoom’da tepegöz kamera olarak kullanmalarına olanak tanıyor

Yeni bir uygulama, öğretmenlerin iPhone veya iPad'lerini Zoom'da tepegöz kamera olarak kullanmalarına olanak tanıyor

Kendilerini Zoom’un üstünde sınıf tutarken bulan öğretmenler, büyük olasılıkla öğrencilerine belgelerini uygulamak için bilgece planlanmış hileler bulmuşlardır, ama derhal bu gaye için özel olarak planlanmış bir tatbik var (9to5Mac aracılığıyla). Overviewer, geliştirici Charlie Chapman tarafından yapıldı ve öğretmenlerin (veya gerçekten herhangi birinin) telefonlarının kamerasını baş üstü evrak görüntüleyicinin yerine zahmetsizce kullanmasına olanak tanıyor.

Öğrenci olalı bir dakika olduysa veya okulunuzda bu ek cihazlar yahut, öğretmenlerin öğrencilere basılı bir belge, kitap, el çizimi ya da başka bir yazı ya da resim göstermesine olasılık tanıyan temelde aşağıyı bildiren web kameralarıdır. Sahip edinmek yararlı bir beceridir, oysa çoğu hoca COVID sebebiyle evden çalışıyor ve sınıftaki gibi bir tanesi erişemeyebilir.

Basılı bir kitabın yukarıdan aşağı görünümü gösteriliyor Yakınlaştırma çağrısında Yakınlaştırma çağrısına katılanlar sadece telefonunuzun kamerasının gördüğünü görür.

Overviewer, bir bilgisayara Lightning kablosuyla ya da AirPlay yoluyla kablosuz olarak bağlandığında iPhone ile çalışan Zoom’un oturmuş ekran paylaşma özelliğinden yararlanarak onun yerine geçer (derhal böylece görünmüyor Zoom, bu özelliği Android kullanıcıları için sunar). Ekranda telefonunuzun kamerasından başka hiçbir şey engellemeden bir özet akışı gösterir. Bu nitelik bununla beraber, ışıklandırma durumunuz ideal değilse telefonunuzun el fenerini açma yeteneğinin yanı sıra hangi kameranın görüntülendiğini değişim seçeneği de sunar.

Nasıl geliştiğiyle ilgili iç açıcı bir blog gönderisinde Çocuk Yuvası öğretmeni olarak çalışan karısına karşın kullanım olan Chapman, karısının iOS’un yerleşik kamera uygulamasını kullanarak aynı şeyi yaptığını nasıl gördüğünü ve görüntü desteğinin olmaması ve üstüne yerleştirilen tüm düğmelerden nasıl düş kırıklığına uğradığını açıklıyor. -screen:

Bu yüzden salak bir koca olarak, telefon kamerasının gördüklerini sıfır kromla göstermekten diğer hiçbir şey yapmayan ve tüm uygulamayı düzgün bir şekilde döndüren bir dilekçe geliştirdim. yakınlaştırma ile yatay olarak paylaşabilirsiniz. Bu kandırma yaptı ve o aslında kullandı!

iyice eşimin uygulama durumu için oldukça özel yapılmış, ama bunun öğretmenler için derhal mevcut sanal öğretim dünyamızda yer almasının oldukça yaygın olduğunu düşünüyorum.

Öğretmenseniz ya da uygulamanın başka bir şekilde kullanılmasını düşünüyorsanız, App Store’da ücretsiz olarak kullanılabilir. Bir Mac kullanıyorsanız, Zoom’un ekranınızı kaydetmek için müsade isteyeceğini ve telefonunuzun ekranını paylaşmak için yeniden başlatılması gerektiğini maddeler halinde sıralamak gerekir (bunun nedeni, Zoom sadece telefonunuzun ekranını bilgisayarınızda görüntülemesidir ve gerisinde bu pencereyi yakalamak).

Uygulamanın nasıl çalıştığına dair daha artı bilgi için geliştirici, altında izleyebileceğiniz bir nasıl yapılır videosu hazırladı.

Comments
To Top