Haber

Yeni Bir Rapora Göre Gelecek Nesil iPhone’lar, 10x Optik Yakınlaştırma Sunacak

Yeni Bir Rapora Göre Gelecek Nesil iPhone'lar, 10x Optik Yakınlaştırma Sunacak

Paylaşılan yeni bir rapora kadar ABD merkezli teknoloji devi Apple, gelecek cins iPhone modellerinde telefonun kalınlığını ya da kamera çıkıntısının yüksekliğini artırmadan 10 kata değin optik yakınlaştırma sağlayabilen periskop lensler kullanmayı planlıyor. Meşhur Apple analisti Ming-Chi Kuo, daha önceki tahminlerinde yeni teknolojinin 2022 model iPhone’larda kullanılacağını söylemişti.

Apple’ın iPhone kamera tedarikçileri için yaptığı planların ayrıntılarını veren Kuo, en iyi Koreli ve Çinli lens tedarikçilerinden olan Semco ve Sunny Optical’ın bu sene iPhone arz zincirine katılacağını düşünüyor. Kuo, keza iPhone’ların 2022 yılında Semco göre üretilen periskop telefoto lenslere sahip olacağını da belirtmişti.

Bir sonraki iPhone serisi, Samsung periskop lens kullanabilir:

lens

Şimdiyse Digitimes’ın raporu, Apple’ın sonraki akıllı telefonlarının kamera kurulumunu iyileştirmek istediğini ve bunu cihazların yakınlaştırma yeteneklerini artırarak yapmayı hedeflediğini söylüyor. anlaşılan şirket, bu işlevi kendi başına yapı etmek yerine Güney Koreli şirketlerle ortaklık kurmayı düşünüyor. Bu noktada laf konusu periskop lenslerin Samsung’dan temin edilebileceği yönünde tahminler mevcut.

acilen piyasada Samsung Galaxy S20 Ultra, Huawei P40 Pro, vivo x50 Pro +, OPPO Find X2 Pro, Huawei Mate40 Pro ve öteki birkaç zeki telefonda daha iyi fotoğrafçılık yetenekleri için periskop lens bulunuyor. Bu noktada Apple, kervana katılan bir sonraki üye olabilir.

yine de şu aşamada iki şirketin periskop lens için anlaşmaya vardığını bildiren herhangi bir kanıtın olmadığını unutmamak gerekiyor. bununla beraber iddialar doğruysa bile önümüzdeki sene tanıtılacak olan iPhone 13 serisinin bu lenslere sahip olup olmayacağının da kesin olmadığını belirtelim.

Comments
To Top