Haber

Yeni Asus Fansız Chromebox, kablosuz bir yönlendirici ile kolayca karıştırılabilir

Yeni Asus Fansız Chromebox, kablosuz bir yönlendirici ile kolayca karıştırılabilir

Asus, Chromebox ailesine yeni bir fansız eklemeyi duyurdu: Asus Fansız Chromebox. Asus’un önceki modelleri gibi, Fansız Chromebox’un kompakt boyutu, ebat bilincine sahip çalışma ortamlarında yer galip gelmek için bir ekranın ya da masanın arkasına monte edilecek şekilde tasarlanmıştır. Şayet de isteksiz olarak, az daha tamamen bir kablosuz yönlendiriciye benziyor.

Asus Fanless Chromebox boyutları yaklaşık 8.15 x 5.82 x 1.26 inç olarak çıkıyor ve bu da alüminyum kasasına ufak, dikdörtgen bir şekil veriyor. Fakat reel kablosuz yönlendirici estetiği, kutunun üst kısmındaki çıkıntılı tasarımdan ve arka iki ayarlanabilir antenden gelir.

Bir ekranın arkasına Asus Fansız Chromebox bindirme. Resim: Asus

İçeride, Chromebox 10. Nesil Intel Core veya Celeron işlemciye sahiptir: Intel Core i7-10510U, Intel Core i5-10210U, Intel Core i3-10110U ya da Celeron 5205U arasından seçim yapabilirsiniz . Hem 16 GB’a değin RAM ve 256 GB’a dek SSD depolama alanı sunar.

Yapılandırmaya yan olarak, Chromebox ayrı bağlantı noktaları sunar; Celeron ve Core modelleri arasındaki en büyük fark, USB temas noktalarının sayısı ve türüdür: Celeron modelinde iki USB 2.0, bir USB karışımı bulunur 3.2 ve bir USB-C temas noktası, Core modellerinde ise üç USB 3.1 ve bir USB-C bağlantı noktası bulunur. Bütün yapılandırmalarda, ekranlara kopamamak için iki HDMI 2.0 bağlantı noktası ve fazladan hafıza eklemek için bir microSD kart yuvası bulunur.

Asus, Chromebox’ın özelliklerinin, fansız tasarımıyla birlikte üç 4K’ya kadar zor sağlamasına müsade vermesi gerektiğini söylüyor. Chrome OS (ve Play Store’daki Android uygulamaları) çalıştırılırken görüntülenir. 399 $ ‘lık bir başlangıç ​​fiyatı ile Asus Fanless Chromebox sağlam bir masaüstü Chrome OS deneyimi olabilir – sadece yanlışlıkla kablosuz yönlendirici satın almayın.

Asus Fansız Chromebox Şubat ayında ABD’de satışa sunulacak 2021.

Comments
To Top