Haber

Yemeksepeti’nin Binası, Yüzleri Maskeli Kişilerce Takip Edilip Fotoğraflandı

Yemeksepeti’nin Binası, Yüzleri Maskeli Kişilerce Takip Edilip Fotoğraflandı

Geçtiğimiz günlerde Yemeksepeti’nin Şişli’de bulunan binasının yönetimi, şirketin maskeli kişiler tarafından izlendiğini bildirdi. Bildiride bununla birlikte Yemeksepeti’nin CEO’su Nevzat Aydınlatılmış’ın, güvenlik açısından tekrar tekrar kullandığı antre kapılarını bir süreliğine kullanmaması gerektiği de yazıyordu. 

Maskeli kişilerin, 4 gün her tarafında öbür araçlarla binaya antre yapıp resim çektiği düşünülüyor. Yemeksepeti, bina yönetiminden gelen bu bildirinin gerisinde soluğu savcılıkta aldı. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, olayla ilgili soruşturma başlattı. 

Kamera kayıtlarından tespit edilen aracın sahibi, beyan etmek üzere çağırıldı

yemeksepeti

Yemeksepeti İdari İşler Müdürü Murat Polat, bina yönetiminden konuyla alakalı mailin peşinde durumu Nevzat Aydınlatılmış’la paylaştı. Gönderilen bildiride, emniyet önlemi olarak Nevzat Aydın’ın binanın bambaşka bir otoparkını kullanması gerektiği söylendi. Kültürlü, son derece rahatsız edici bir şart olan bu konu için adli makamlardan destek istedi. 

Kamera kayıtlarında beyaz renkte bir aracın içerisinde saklanan maskeli şahsın, binanın ve Yemeksepeti’nin bulunduğu bloğun görüntülerini bambaşka açılardan çekmeye çalıştığı bildirildi. Plaka saptama edildikten daha sonra araç sahibi, açıklamak için emniyet merkezine çağrıldı.

Bahsi geçen aracın sahibi 31 yaşındaki Mustafa K, kız arkadaşıyla birlikte o civarlarda ev baktıkları için fotoğraf çektiklerini, çektikleri bütün fotoğraflarda satılık konut ilanlarının görülebileceğini dile getirdi. Öteki günlerde bambaşka araçlarla gelip resim çekmeye çalışan kişilerin kim olduğu ise demin bilinmiyor. Maskeli şahısların kim oldukları saptama edilene kadar soruşturma devam edecek. 

Comments
To Top