Haber

Yazılımcı Olmak İsteyenler İçin Tamamen Ücretsiz 15 Udemy Kursu

Yazılımcı Olmak İsteyenler İçin Tamamen Ücretsiz 15 Udemy Kursu

Yazılımcı edinmek; barındırdığı çoğu teknik terimler, programlar, programlama dilleri ve sanki algoritmalar ile göze epeyce korkutucu gelebilir. Fakat oldukça güç birincil adımı attıktan sonra asistan kurslar ile yazılım temellerini öğrenerek kendinizi geliştirmeniz mümkün. Zamanında oldukça kayda değer olduğu bu öğrenme sürecinde, birincil başlarda sizleri fazla süre harcamadan bir sonraki adımlara hazırlayacak ücretsiz birçok kurs bulunuyor.

Udemy, ayrıca ücretli keza de bedava kurslar bakımından oldukça işinize yarayacak kurslara ev sahipliği yapıyor. Eğer yazılım alanına yeni giriş yapıyorsanız, Udemy’de bulunan bedava yazılım kursları sizler için ekstra tartma taşıyacaktır. bu nedenle yazılımcı elde etmek isteyenler için en iyi bedava Udemy kursları nelermiş? Defalarca birlikte yakından bir göz atıyoruz.

Yazılımcı edinmek isteyenlere en iyi bedava Udemy kursları:

Sıfırdan ReactJS ve Context Api – Mustafa Murat Coşkun, Yazılım Bilimi Programlamaya Giriş İçin Temel Kurs – Engin Demiroğ Uzmanından Bedava WordPress Eğitimi – Sadri Ercan Ayrıntılı HTML ve CSS Eğitim Seti – Fehmi Uyar Sıfırdan Türkçe Ios Programlama Öğrenin – Yunus Koçyiğit C# Öğrenin – Ömer Faruk Sarıkaya Java ile Programlamaya Antre 1 – Volkan İstek A’dan Z’ye Bootstrap 4 – Bootstrap Eğitimi Algoritma ve Programlama Mantığı Eğitimi – Murat Koç Detaylı Android Programlama Eğitimi – Murat Koç Tamamen C Programlama eğitimi – Tolgahan Özcan Temel PHP Eğitim Seti – Murat Kuşçu Unity ile 2D & 3D Profesyonel Seviyede Oyun Geliştirin – Bahadır Yıldırım Python Programlamanın Temelleri – Sinan Urun Bir Saatte HTML Öğren – Ercan Ayhan

Bir Saatte HTML Öğren – Ercan Ayhan

udemy html kursu

Puanı: 3,8 Öğrenci sayısı: 32.804 öğrenci Video içerik süresi: 1 saat

Bu tarz bir saat dersleri, artı vakti olmayıp doğrudan doğruya işin temelini öğrenmek isteyenler için birebir. Bu 3-4 dakikalık bölümlere bölünmüş bu kısa derste; web sitelerininin iskelet yapısını, HTML temellerini ve HTML ile CSS arasındaki öbür öğrenebiliyorsunuz. Bilhassa HTML ve CSS arasındaki farkları öğrenmek, kullanacağınız web tasarım dilini seçmenizde tezgâhtar olacak ve bir ileri seviyedeki derslere sizi hazırlayacaktır.

Python Programlamanın Temelleri – Sinan Mahsul

udemy pyhton programlama eğitimi

Puanı: 3,9 Öğrenci sayısı: 73.257 öğrenci Video içerik süresi: 19 saat 5 dakika

Bu kurs her ne kadar ilk başta göz korkutsa da açılış düzeyinde bilgisayar kullanmayı anlayışlı olmak, bu kursa girmeniz için istenen tek ihtiyaç. Bu kurs baştan sona sıfırdan başlayarak Python programlama dilinin az kalsın her şeyini öğrenebiliyorsunuz.

Adeta 20 saatlik toplam ders süresine sahip olan bu kursta, 156 misal ile öğrendiğiniz dili geliştirebiliyorsunuz. Python programlama dili özellikle bilgisayar için programlama yapacaksanız, sizin için mutlaka öğrenilmesi gerekenlerden biri olacaktır.

Unity ile 2D & 3D Profesyonel Seviyede Oyun Geliştirin – Bahadır Şimşek

unity eğitim kursu

Puanı: 4,0 Öğrenci sayısı: 14.659 öğrenci Video içerik süresi: 4 saat 46 dakika

Eğer amacınız programlama dillerinin sıkıcı detaylarını es geçip direkt olarak oyun geliştirmeye yönelmekse, buna yönelik bedava Udemy kursları da bulunuyor. Tabii bu çağrıda bulunmak olmuyor ama hiç programlama dili öğrenmeyeceksiniz. Bu kurs sizlere oyun geliştirmede gereklilik duyacağınız temel düzey C# programlama dilini öğretiyor.

C# dilini, Unity arayüzünü, Piskel uygulaması ile 2D çizim yapmayı ve 3Ds Max uygulaması ile 3D tasarım yapmayı öğrendikten sonra, uygulamalı örneklere geçiş yapıyorsunuz. Her ne değin kursta yalnızca kolay 2D oyun yapımı örnekleri verilse de 3Ds Max eğitimi tamamen üç boyutlu oyun tasarımı dünyasına iyi bir giriş yapmış oluyorsunuz.

Esas PHP Eğitim Seti – Murat Kuşçu

temel php eğitimi

Puanı: 4,0 Öğrenci sayısı: 39.084 öğrenci Video içerik süresi: 2 saat 40 dakika

Php programlama dili, ola ki de internet için en fazla kullanılan dillerden bir adam başına. Eğer internet üzerinde programlama üstüne bir kariyer düşünüyorsanız, php sizin için vazgeçilmez olacaktır. Bu kurs doğru de php programlama diline güzel bir antre yapabilirsiniz.

Döngüler, fonksiyonlar ve şart ifadeleri (if statements) dâhil çoğu programlama diline has terimleri ve durumları öğrenebileceğiniz bu kurs sizleri, bir sonraki adım ve orta düzey kurslar için oldukça etkin şekilde hazırlayacaktır.

Baştan Sona C Programlama eğitimi – Tolgahan Özcan

C programlama dili eğitimi

Puanı: 4,3 Öğrenci sayısı: 48.063 öğrenci Video içerik süresi: 3 saat 52 dakika

Programlama dünyasının en temel dillerinden olan C ile çoğu program geliştirebilir ve yanında birkaç dil daha ekleyerek profesyonel yazılım dünyasında kendinize uygun bir yer bulabilirsiniz. Bu kursun amacı da size C programlama dili hakkında tüm detayları atamak. bir defa C öğrendikten sonra diğer programlama dillerini öğrenmek de daha kolay bir hâle geliyor.

C programlama dilinin sadece gerekli detaylarına yoğunlaşan ve sorun çözümüne odaklı bu kursta, günlük yaşantıdan örnekler ve deneme uygulamaları ile C dilini efektif bir şekilde kullanmaya giriş yapabilirsiniz.

Kapsamlı Android Programlama Eğitimi – Murat Koç

android uygulaması programlama kursu

Puanı: 4,4 Öğrenci sayısı: 69.348 öğrenci Video içerik süresi: 78 saat 45 dakika

Android uygulaması programlamak istiyorsanız bu kurs, bulabileceğiniz en kapsamlı eğitimlerden biri. Dile basit 79 saatlik bu kurs; bulut tabanlı mobil başvuru formu programlamanın bütün temellerini ve hatta sanal pos destekli e-ticaret uygulaması üretim sürecini bile sizlere öğretiyor.

75 saat üzerine çıkan tek Android programlama eğitimi olan bu kurs; Xml ile Layout tasarımı, Real Data Tabanı, HTML Parsing, Web servis yazma, Web etkileşimli Android uygulamaları oluşturma ve aklınıza gelebilecek her detayı işleyen 300 civarında derse sahip.

Algoritma ve Programlama Mantığı Eğitimi – Murat Koç

Algoritma ve Programlama Mantığı Eğitimi

Puanı: 4,4 Öğrenci sayısı: 61.137 öğrenci Video içerik süresi: 6 saat 15 dakika

Özellikle yazılım mühendisliği, bilgisayar programcılığı ve sözde bölümlerin öğrencileri için hazırlanmış olan bu kursta, ilgili bölümlerin müfredatında olan Algoritma ve Programlama mantığı konuları daha ilginç ve pratiğe dayalı şekilde ele alınıyor.

Sağlam bir programlama temeli kurmanız için algoritma öğrenmek doğal olarak en önemli gereksinimlerden biridir çünkü bildiğiniz üzere programlama dilleri açıklanmış bir algoritmaya kadar çalışır. böylece ister öğrenci ister sadece programlama öğrenmek isteyen bir kişi olun, algoritma öğrenmek bir sonraki adımlarda size oldukça büyük artılar sağlayacaktır.

A’dan Z’ye Bootstrap 4 – Bootstrap Eğitimi

udemy bootstrap 4 eğitimi

Puanı: 4,5 Öğrenci sayısı: 35.307 öğrenci Video içerik süresi: 2 saat 21 dakika

Web tasarımı, günümüzde en fazla seçim edilen yazılım mesleklerinden bir adam başına. Web tasarımında kullanılan araçların en popülerlerinden olan Bootstrap 4 ile her tarayıcı ve cihaza düzenli web siteleri tasarlayabilir, ekran boyutlarına sağduyu web sayfaları oluşturabilirsiniz.

Fakat Bootstrap 4’e geçmeden önce giriş seviyesinde HTML, CSS ve JavaScript bilmeniz yararınıza olacaktır. Bu konularda antre seviyesinde bilgilere ise bu listede bulunan öteki ücretsiz Udemy kursları bir uçtan bir uca ulaşabilirsiniz.

Java ile Programlamaya Antre 1 – Volkan İstek

javascript ile programlama

Puanı: 4,5 Öğrenci sayısı: 70.520 öğrenci Video içerik süresi: 18 saat 49 dakika

Web tabanlı ve mobil uygulamalar geliştirme istiyorsanız, en fazla işinize yaracak dillerden biri de kuşkusuz Java’dır. Bu kursta, Armstrong Üniversitesi profesörü Daniel Liang’ın ilgili Java öğretimi kitabından içerikler sunuluyor. Bu yüzden belirli bir düzeyde ingilizce iyi anlamak, kitaptan detayları peşine düşüp takip etme konusunda işinize yarayacaktır.

genelde kursun sunduğu kazanımlar ise istikrarsız açıklama, operatörler, if, switch, gibi birçok temel kavram ve öteki ayrıntı olarak tanımlanabilir. Java dünyasına adım atıp buradan ilerlemek istiyorsanız bu eğitim serisi, antre seviyesinde size oldukça artı asistan olacaktır.

C# Öğrenin – Ömer Faruk Sarıkaya

ücretsiz C# programlama dili kursu

Puanı: 4,5 Öğrenci sayısı: 24.024 Video içerik süresi: 4 saat 33 dakika

Programlama antre için öğrenmeniz gereken temel programlama dillerinden biri olan C# diline bu kurs baştan sona sağlam bir giriş yapabiliyorsunuz. C# programlama dilinin temellerini kavrayıp, bunun yanı sıra esas yazılım algoritmalarını öğrenebileceğiniz bu kurs, bol miktarda misal ile de öğrendiklerinizi uygulamanıza ihtimal sağlıyor.

Eğer programlamaya alaka duyuyor ve nereden başlayacağınızı bilemiyorsanız, büyük ihtimalle bir programlama dilini ve algoritmaları öğrenmek sizin için mümkün en iyi açılış olacaktır.

Sıfırdan Türkçe iOS Programlama Öğrenin – Yunus Koçyiğit

ücretsiz iOS programlama kursu

Puanı: 4,6 Öğrenci sayısı: 51.727 öğrenci Video içerik süresi: 8 saat 10 dakika

Eğer Android bana tarafından değil Mac ekosistemine alışkınım diyorsanız, iOS tabanlı uygulamalar programlamaya yönelebilirsiniz. Bunun için de mac bir sisteme sahip olmanız ve Objective C dilini öğrenmeniz gerekmektedir. Neyse fakat “Sıfırdan Türkçe iOS Programlama” ders serisi, uygulama programlarken işinize yarayacak Objective C programlama dili detaylarını Türkçe bir şekilde bizlere aktarıyor.

Fakat belli başlı kursun odak noktası iOS tabanlı programlama olduğu için Objective C öğrenirken esas seviyede if, else, döngüler ve fonksiyonlar gibi programlama koşullarını ve terimlerini bilmeniz faydanıza olacaktır. Objective C öğrendikten sonradan doğrudan doğruya dilekçe programlamaya geçen bu kurs sayesinde, web servisleri ile konuşabilen iOS uygulamaları yazmayı öğreniyorsunuz.

Ayrıntılı HTML ve CSS Eğitim Seti – Fehmi Uyar

ücretsiz html ve css kursu

Puanı: 4,6 Öğrenci sayısı: 22.393 öğrenci Video içerik süresi: 9 saat 21 dakika

Web tasarımı konusunda edinmeniz gereken bütün bilgiler ve JavaScript’e geçmeden önce öğrenmeniz gereken programlama dilleri, bu eğitim setinde bir arada buunuyor. Eğer web tasarımı alanında ilerlemek istiyorsanız, birincil öğrenmeniz gereken programlama dili HTML olmalıdır. HTML öğrendikten sonradan CSS öğrenerek yaptığınız tasarımları bir ileri seviyeye taşıyabilirsiniz.

HTML ve CSS dillerini de etkin kullanabilmek için bu dillerin son stabil sürümleri olan HTML 5 ve CSS 3’ü öğrenmeniz gerekmektedir. Bu kurs da tam olarak bu öğrenmeniz gereken dilleri sizlere örnekler ve uygulamalar ile aktarıyor.

Uzmanından Bedava WordPress Eğitimi – Sadri Ercan

ücretsiz wordpress eğitimi

Puanı: 4,6 Öğrenci sayısı: 74.766 öğrenci Video içerik süresi: 7 saat 18 dakika

Eğer bir web sitesi tasarlamak istiyorsanız fakat programlama dili öğrenme, kodlarla boğuşma gibi zaman tüketen durumlarla mücâdele etmek istemiyorsanız WordPress bütün size tarafından bir platform. Çoğu meşhur şirketin de kullandığı WordPress; PHP ve MySQL tabanlı bir internet sitesi planlama uygulamasıdır.

Önümüzde duran bu kursta ise WordPress’te web sitesi tasarlamanın püf noktaları ve başarılı bir tasarım oluşturmanın detayları bizlere aktarılıyor. Sitenizi kurmaya başlamanızdan, emniyet ve reklam eklentilerini ekleme kısmına dek detaylı anlatım sunan bu kurs, e-ticaret sitesi tasarlamanın da temellerini anlatıyor.

Programlamaya Giriş İçin Temel Kurs – Engin Demiroğ

programlamaya giriş kursu

Puanı: 4,7 Öğrenci sayısı: 21.195 öğrenci Video içerik süresi: 1 saat 49 dakika

Programlama ve yazılım her ne değin günümüzün yükselen meslek alanlarından olsa da her sene binlerce birey de bu alanları terk ediyor. Bunun nedeni ise bireylerin nasıl başlayacaklarını ya da başladıktan daha sonra sonraki adımları nasıl atacaklarını bilememeleri. Programlamaya Antre İçin Esas Kurs ise bütün olarak bu konuya parmak basıyor ve programlama alanına yeni giren veya girmek isteyen bireylere temel olarak bir rehberlik hizmeti sunuyor.

Bu kurs bir uçtan bir uca bireyler; Phyton, C# ve yarı programlama dillerinin farklarını öğrenebiliyor, veri tipleri, fonksiyonlar ve programlama algoritmaları hakkında temel bilgilere sahip olabiliyor. Eğer programlama alanına girmek istiyor fakat nereden başlayacağınızı bilemiyorsanız, bu kısa rehbere bir göz atmanız oldukça yardımsever olacaktır.

Sıfırdan ReactJS ve Context Api – Mustafa Murat Coşkun, Yazılım Bilimi

ücretsiz reactjs ve context api dersleri

Puanı: 4,7 Öğrenci sayısı: 45.034 öğrenci Video içerik süresi: 5 saat 11 dakika

Listemizin sonuna geldiğimizde bizleri bir nebze orta seviyeye yakın dersler taşıyan bir kurs karşılıyor. Bu kurs bir uçtan bir uca JavaScript’in React kütüphanesini ve Context Api mimarisini öğrenerek ilk komplike uygulamanızı oluşturmaya çalışıyorsunuz.

Bu kursta zorlanmamak için temel düzeyde JavaScript ve HTML bilgisine sahip olmanız gerekmektedir. Ayrıyeten esas Bootstrap ve CSS bilgisine sahip elde etmek, önerilen gereksinimler aralarında. Bu esas bilgilere ise listede bulunan öteki kurslardan rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Yazılımcı edinmek isteyenler için en iyi bedava Udemy kursları nelermiş yakından baktığımız içeriğimizin sonuna geldik. Eğer sizde programlama dünyasına adım atmak istiyor ama nereden başlayacağınızı bilemiyorsanız, bu geniş listede kendinize yerinde bir kursu rahatlıkla bulabilirsiniz. Eğer sizin de bu alanda faal olarak peşine düşüp takip ettiğiniz ücretsiz Udemy kursları varsa bizlerle bu kursları yorumlar kısmından paylaşabilirsiniz.

Comments
To Top