Haber

Yasaklı Sitelere Giriş İçin 11 VPN Servisi, Eklenti ve Uygulama

Yasaklı Sitelere Giriş İçin 11 VPN Servisi, Eklenti ve Uygulama

Ara Sıra uygulanan erişim engelleri veya en fazla ihtiyacımız olduğu anlarda karşımıza meydana çıkan erişim sorunlarının önüne geçmek için VPN uygulamalarına koşuyoruz. Yaşanan erişim sorunları, yasaklı sitelere antre yapma amacı bir kenarı; günlük ihtiyaçlarımıza, işimize bile engel olabiliyor. Bunun için de ücretli veya ücretsiz servisleri el altında bulundurmak gerekiyor.

Bambaşka ülkelerin sunucularına kolay ve seri bir şekilde bağlanarak, erişim engeli ile karşılaştığımız yasaklı sitelere giriş yapabilmemizi sağlayan bu VPN uygulamaları, dünya genelinde oldukça popüler. Hatta Türkiye olarak dünya genelinde VPN araçlarını en fazla kullanan üçüncü ülkeyiz. Peki yasaklı sitelere antre için hangi VPN araçlarını kullanmalıyız?

SurfShark (Sponsorlu):

surfshark

Listemizdeki bedava VPN programlarına geçmeden önce sizlere Türkiye’de sorunsuz çalışan SurfShark hakkında birkaç bilgi vermek istiyoruz.  2018 Mart ayında yaşanan engellemelerden daha sonra, ülkemizde çalışmaya sürekli bir firma ve hizmet olarak dikkati çekmişti. 60’tan pozitif ülkede hizmet veren SurfShark, 2000’e yakın sunucu üzerinden VPN hizmeti sunuyor.

Daha Alçak yapınız müsade veriyorsa SurfShark ile 70 Mbps civarında indirme hızına ulaşabilir, 4K çözünürlüğündeki videolaro rahatlıkla izleyebilirsiniz. Engelli durumdaki bütün site ve servislere erişebilirsiniz. İlk 3 ay iyice bedava olan SurfShark’ı, üç ay ardından aylık 2,49 dolar karşılığında kullanabilirsiniz. Ücretsiz sürümden adet edinmek için derhal buraya tıklayıp seçeneklere göz atın; sınırlandırılmamış, hızlı ve nitelikli internetin tadını çıkarın. Keza SurfShark mobil uygulamasını aşağıdan indirebilirsiniz:

Surfshark Mobil VPNİNDİR Surfshark VPNİNDİR

Yasaklı sitelere giriş için VPN servisleri, eklentileri ve uygulamaları:

Uygulamalar (Android – iPhone) Ufo VPN VPN Proxy Master Hotspot Shield Nord VPN Tarayıcı Eklentileri ZenMate VPN Touch VPN Hola VPN Betternet VPN Tarayıcılar: Opera Opera GX

Uygulamalar (Android – iPhone)

Uzaylı VPN

Ufo VPN

Puan: 4,5 Artıları: Çoklu protokoller ile birlikte daha fazla ülkeye hızlı bir şekilde bağlanabilme.

Keza iOS, ayrıca de Android işletim sistemine sahip zeki telefonlar için önerebileceğimiz birincil VPN uygulaması olan Ufo VPN, 15 parça başına bedava olmak üzere toplamda 40’a yakın ülkeye tek bir tuşla temas sağlayabiliyor. Üstelik, bağlanmadan önce ülkelerdeki hemen olan ping ölçümünü gösterdiği için hangi ülkede daha sıcacık internet kullanabileceğize rahatlıkla karar verebilirsiniz.

Uzaylı VPNİNDİR Uzaylı VPNİNDİR

VPN Proxy Master

VPN Proxy Master

Puan: 4,3 Artıları: Kurumsal internet ağları için öteki uygulamalara kadar daha etkin

Kurumsal internet ağlarında; Instagram, WhatsApp ya da Facebook gibi sosyal medya uygulamalarında erişim engeli bulunabilir. VPN Proxy Master ile birlikte ağınızın sizin karşınıza çıkardığı engelleri kolaylıkla aşabilir ve VPN bağlantısı ile özgürce internette dolaşabilirsiniz.

VPN Proxy MasterİNDİR VPN Proxy MasterİNDİR

Hotspot Shield

Hotspot Shield

Puan: 4,0 Artıları: Daha seri temas.

Hotspot Shield’ı öğrencilerin birçok mutlaka kullanmıştır. Çoğu VPN uygulamasına tarafından daha hızlı ve daha pozitif temas seçeneği ile en fazla seçim edilen VPN araçlarından. Bunun yanı sıra kurumsal ağlarda da epeyce başarılı VPN uygulamalarından bir tanesi.

Hotspot ShieldİNDİR HotspotShield VPN & Wifi ProxyİNDİR

Nord VPN

Nord VPN

Puan: 4,1 Artıları: 50’den artı ülke seçeneği.

Nord VPN’in öteki VPN araçlarına tarafından 50’den pozitif güvenli ve siber tehditlere karşısında korumalı bağlantı hizmeti bulunuyor. Yani, VPN aktifken karşılaştığınız herhangi bir siber tehditte Nord VPN sizleri güvene alıyor ve herhangi bir zarar görmemenizi sağlıyor.

VPN: Süratli ve sınırsız NordVPNİNDİR NordVPN: VPN Fast & SecureİNDİR

Tarayıcı Eklentileri

ZenMate VPN

ZenMate VPN

Puan: 3,8 Artıları: Çoğu popüler tarayıcıyı destekler.

Chrome, Opera, Mozilla Firefox gibi popüler tarayıcıların tamamında çalışan ZenMate, tek tıkla VPN’i etkin ederek internette özgürce dolaşabilmenizi sağlıyor.

Touch VPN

Touch VPN

Puan: 4,6 Artıları: Bütünüyle ücretsiz.

Diğer VPN uygulamalarına tarafından tamamen ücretsiz olan Touch VPN’i tekrar bir önceki VPN aracı gibi çoğu popüler tarayıcı destekliyor. Google’da 4,6 gibi bir puana sahip bu eklenti ile kolaylıkla internette özgürce dolaşabilirsiniz.

Hola VPN

Hola VPN

Puan: 4,9 Artıları: Sadece belirtilen sekmelerde VPN aktifleştirme.

Hola VPN ile birlikte bütün tarayıcıda yok, yalnızca belirlediğiniz sekmelerde de VPN’i etkin edebilme özelliğine sahipsiniz.

Betternet VPN

Betternet VPN

Puan: 4,4 Artıları: Bütün bağlantılar bütünüyle bedava.

Touch VPN’de olduğu gibi, Betternet ile de tüm bağlantıları tamamen bedava bir şekilde kullanabilirsiniz. 

Tarayıcılar

Opera

Opera

Opera’nın tamamen kendine ait VPN özelliği ile birlikte hiçbir ekstra eklentiye ya da uygulamaya gereklilik duymadan internette özgürce dolaşabilirsiniz. Ctrl + Shift + N kombinasyonları ile sıcacık sekmeyi etkin ettikten daha sonra tarayıcının sol üst tarafında yer alan VPN butonuna tıklayarak VPN’i etkin edebilirsiniz. Ayrıca, özel olarak bir ülke seçimi yapmak zorunda değilsiniz. Opera, en çabuk ve güvenli bağlantıyı sizler için çabucak seçiyor.

Opera GX

Opera GX

Opera GX, Opera’nın oyuncu odaklı olarak piyasaya sürdüğü bir internet tarayıcısı. Opera’dan bambaşka olarak, tarayıcının ne dek RAM ve internet kullanacağını kendiniz belirleyebiliyorsunuz ve tarayıcınız sizin belirlediğiniz limitlerin üzerine çıkmıyor. Bunun doğru bir oyun sırasında tarayıcınız fazla bir şekilde RAM’ınızı ve internetinizi kullanmaz. VPN olarak yine Ctrl + Shift + N kombinasyonlarıyla gizli sekmeyi açtıktan sonra sol üst köşeden VPN özelliğini aktif edebilirsiniz.

Comments
To Top