Haber

Yasağın Ardından Snapdragon İşlemciyle Çıkacak İlk Huawei Telefon Belli Oldu

Yasağın Ardından Snapdragon İşlemciyle Çıkacak İlk Huawei Telefon Belli Oldu

Bir hafta dek önce sizlere aktardığımız bir haberimizde, Qualcomm’un Huawei’ye işlemci satmak için lisans başvurusu yaptığını ve başvurusunun onaylandığından bahsetmiştik. Bu lisans, şu lahza için yalnızca 4G işlemciler için geçerli olsa da şirket, 5G işlemciler için de lisans talebinde bulunacak.

Natürel bu, Qualcomm için ne değin sevindirici bir haberse Huawei için de en düşük o kadar ümitli bir gelişme oldu. Hâlihazırda Google servislerinden mahrum olan Huawei için bu tür fırsatlar oldukça kayda değer. Dahası Huawei’nin başlangıçta hangi işlemcileri alacağıyla ilgili de ilk bilgiler ortaya çıkmaya başladı.

Huawei Enjoy 20e, Snapdragon 460 SoC ile gelecek

huawei enjoy 20e sızıntı

Huawei Enjoy 20e, Qualcomm’un 11 nm proses teknolojisiyle ürettiği Snapdragon 460 yongasından gücünü alacak. Yongada pik frekansı 1,8 GHz olan sekiz adet Kryo 240 ve Adreno 610 grafik birimi bulunuyor.

4 GB ve 6 GB RAM seçeneklerine sahip olacak olan Huawei Enjoy 20e, 128 GB dâhili depolama alanıyla birlikte gelecek. HD+ çözünürlüklü bir ekrana sahip olacak olan Enjoy 20e’de 5.000 mAh gibi oldukça etkileyici bir pil ve 10 W şarj desteği bulunacak.

Özelliklerinden de anlaşılabileceği gibi orta / orta alt segmentine ait cihaz plastik bir kasaya sahip olacak. Peki cihazın fiyat etiketinde ne yazacak? Ortaya meydana çıkan bilgilere kadar telefonun 4 GB ve 128 GB depolama alanına sahip sürümü 1.199 yuan (1.395 TL), 6 GB RAM ve 128 GB depolama alanına sahip sürümü se 1.399 yuan (1.627 TL) fiyatlarla gelecek.

Comments
To Top