Haber

Yarınki Formula 1 İstanbul Park Yarışı, Nasıl Ücretsiz İzlenir? S Sports Frekans Bilgileri

Yarınki Formula 1 İstanbul Park Yarışı, Nasıl Ücretsiz İzlenir? S Sports Frekans Bilgileri

Formula 1, fazla uzun yıllar sonradan her yerde İstanbul’a geldi. Koronavirüs nedeniyle değişen takvim baştan sona her yerde ülkemize gelen organizasyon, yeniden koronavirüs nedeniyle seyircisiz gerçekleştiriliyor.

Ülkemizde Formula 1 yarışlarının yayınlama haklarına sahip olan S Sports kanalı, normalde şifreli olarak yayınlama yapıyor. Kanal yetkilileri, yıllar sonradan ülkemize gelen Formula 1’in cümbür cemaat göre izlenebilmesi için yayınları uyduda şifresiz yaptı.

S Sports frekansı nasıl ayarlanır?

f1 istanbul

Kanal listelerinizi en ince ayrıntısına kadar yenileyecekseniz bu yazımızdan takviye alabilirsiniz. Sadece bu yarış için S Sports kanalını televizyonlarındaki kanal listesine eklemek isteyenlerin yapması gerekenler ise şu şekilde:

Menüden hangi uyduların seçili olduğuna bakın. Doğru uydu seçimi yaptığınızdan (Türksat 4A) belli olun. Uyduyu seçtikten sonra elle kanal arama ekranına gidin.  Karşınıza hazırlanmış referanslar çıkacak. Listenin en altına inerek Yeni seçeneğini seçin. Frekans bilgilerini girin. S Sports frekans bilgileri aşağıda yer aldığı gibidir: Frekans: 12188 Polarizasyon: V-Dikey SR27500FEC5/6

Arama yapmanıza karşın herhangi bir kanal bulamazsanız veya uydunuz sinyal almazsa güncellemeleri yoklama edin. Yazılım güncelse bu kez fabrika ayarlarına dönüp bitmiş doldurma yaparak deneyebilirsiniz.

İstanbul Grand Prix saat kaçta?

f1 istanbul

S Sports kanalından yayınlanacak olan İstanbul Grand Prix, saat 13:10’da başlayacak. İlk cepten Lance Stroll’ün başlayacağı yarış S Sports’un uydu yayınından şifresiz ve bedava olarak verilecek. 

S Sports kanalına ayrıca D-Smart 78. Kanal, TV+ 77. Kanal, TiviBu 73. Kanal, Kablo TV 240. Kanal ve Vodafone TV 11. Kanal üzerinden de erişebilmek muhtemel oluyor. Sizce bu hafta sonu yarışın galibi kim olacak? İstanbul Park’ta zirvede kimi bakmak isterdiniz? Yorumlarınızı bekliyoruz.

Comments
To Top