Haber

Yakında Ücretli Olacak Google Fotoğraflar’a Alternatif, 7 Fotoğraf Yedekleme Uygulaması

Yakında Ücretli Olacak Google Fotoğraflar’a Alternatif, 7 Fotoğraf Yedekleme Uygulaması

Google, tüm hizmetlerini bir arada topladığı bulut depolama servisi Google One’a iyice geçmeyi planlıyor. Hâl böyle olunca Google’ın bedava ve sınırsız depolama sunduğu Google Fotoğraflar da ücretli bir hâle geliyor. Tüm servisler gibi Google Fotoğraflar, Google One üyeliğinin içerisinde yer alacak ve aylık belirtilen bir ücrete bağlı olacak.

Google One ise 1 Haziran 2021’den itibaren aktif olacak ve en kolay sürümüyle, 100 GB depolama alanı sunacak. En kolay aboneliğin fiyatı ise aylık 5,79 TL olarak listeleniyor. En yüksek sürüm 2 TB’lık depolama alanı ise aylık 28,99 TL oluyor. Durum böyleyken, gelin defalarca beraber Google Fotoğraflar alternatifi ücretli/ücretsiz fotoğraf depolama uygulamalarına yakından bakalım.

Google Fotoğraflar alternatifleri:

iCloud Flickr Snapfish Amazon Photos Microsoft OneDrive Yandex.Disk Turkcell Lifebox

iCloud

fotoğraf depolama uygulamaları icloud

Bedava olarak sunduğu fikir: 5 GB Artıları: iPhone, iPad ve Mac cihazlarda otomatik yedekleme. Diğer bir Apple cihazdan dosyalarına erişme imkânı. Eksileri: Düşük depolama alanı, yalnızca Apple cihazlara özel olması. Ücretli paketleri: 6,49 TL/Ay – 50 GB, 19,99 TL/Ay – 200 GB ve 64,99 TL/Ay – 2 TB

Yılların iCloud’u, hâlâ sorunsuz bir şekilde iPhone, iPad ve Mac kullanıcılarına hizmet vermeye devam ediyor. Bilhassa ilk kez bir Apple aygıt satın aldığımızda ve Apple kimliği oluşturduğumuzda, bedava sunulan 5 GB depolama alanı bir zaman hayat kurtarıyor. Her şeyi Apple ekosistemi içerisinde kullanmayı ve halletmeyi seviyorsanız sonra planınızı genişleterek daha pozitif depolama alanına sahip olabilirsiniz.

Flickr

ücretsiz fotoğraf depolama flickr

Ücretsiz olarak sunduğu us: 1 TB Artıları: 1 TB’lık devasa ücretsiz us. Kendi resim düzenleme araçları ve filtreleri bulunuyor. Kendine ait heybetli bir resim arşivi bulunuyor. Eksileri: Reklamlar ve Türkiye’ye özel ödeme planı bulunmuyor. Ücretli paketleri: 7,99 dolar/Ay, 21,99 dolar/Üç ay ve 5,99 dolar/Sene – Sınırsız depolama ve reklamsız.

Flickr, Google Fotoğraflar gibi sınırsız bir depolama alanı sunmuyor. Ama 1 TB’lık devasa bir depolama alanına sahip oluyorsunuz. Bu sayede uzun zaman baştan depolamayı düşünmenize gerek kalmıyor. Mobil ve tabletlerde de uygulaması bulunan Flickr, otomatik depolama hizmeti de sunuyor. Flickr’ın sunduğu bir diğer hizmet ise heybetli stock resim arşivi. Bu arşivde dolaşıp dilediğiniz fotoğrafları kendi deponuza ekleyebiliyorsunuz.

FlickrİNDİR FlickrİNDİR

Snapfish

google fotoğraflar alternatifi uygulamalar

Bedava olarak sunduğu zihin: Sınırsız Artıları: Instagram, Facebook, Google Fotoğraflar ve telefon/bilgisayar galerisine erişip fotoğrafları doğruca yükleyebiliyorsunuz. Eksileri: Otomatik yedekleme bulunmuyor. Ücretli paketleri: Ücretli paket bulunmuyor.

Snapfish bedava olarak sınırsız hafıza sunan nadir resim depolama uygulamalarından biri. Bunun yanına ücretli bir seçenek sunmayan Snapfish, bunun yerine fotoğraf baskılı hediyeliklerden oluşan bir dükkana sahip. Bu dükkandan fotoğraf baskılı özel hediyelikler oluşturabiliyorsunuz. Fakat Türkiye’ye özel fiyatlandırma ve dağılma gibi seçenekler bulunmuyor.

SnapfishİNDİR SnapfishİNDİR

Amazon Photos

amazon fotoğraflar depolama

Ücretsiz olarak sunduğu us: 5 GB Artıları: Prime üyelerine sınırsız depolama alanı sunuyor. Otomatik yedekleme imkânı. Eksileri: Prime üyesi olmayan kullanıcılara sunduğu düşük fikir. Ücretli paketleri: Amazon Prime üyelerine sınırsız fotoğraf ve 5 GB video depolama imkânı.

Eğer hâlihazırda zaten ülkemize yeni gelen Amazon Prime üyeliğiniz bulunuyorsa, sınırsız resim depolama hizmetini ilave bir ödenti ödemeden kullanabilirsiniz. Bunun yanı sıra eğer Amazon Prime üyeliği almayı düşünüyorsanız, yanına gelen bu bonus sınırsız yedekleme hizmeti karar vermeniz için iyi bir etmen olabilir. Amazon Prime üyeliği nasıl açılır merak ediyorsanız, ayrıntılı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Unutmamanız gereken manâlı nokta ise eğer Amazon Prime üyeliğinizi iptal ederseniz, 5 GB’ı geçen fotoğraf ve videolarınızı geri edinmek için tekrar ücretli bir Prime planına geçmeniz gerekiyor. Bu yüzden hesabınızı kapatmadan önce tüm yedeklerinizi başka bir platforma aktarmanızda avantaj var.

Amazon PhotosİNDİR Amazon PhotosİNDİR

Microsoft OneDrive

microsoft onedrive ücretsiz

Ücretsiz olarak sunduğu akıl: 5 GB Artıları: Otomatik etiketleme ile kolay resim erişimi, kayda değer dosyalara çevrimdışı erişme imkânı. Eksileri: Yüksek fiyatlandırma, düşük bedava depolama alanı. Ücretli paketleri: OneDrive Standalone 13,99 TL/Ay – 100 GB, Microsoft 365 Bireysel 479,99 TL/Sene – 1 TB ve Office Programları, Microsoft 365 Aile 639,99 TL/Yıl – 6 TB ve Office Programları.

Microsoft, OneDrive uygulaması ile yedeklediğiniz fotoğraflar ve belgeler üzerinde doğrusu çok büyük başvuru formu kolaylıkları sunuyor. Ama bu kolaylıkları sunarken, piyasada yer alan çoğu depolama uygulamasına göre daha yüksek bir fiyatlandırma yapıyor. Microsoft OneDrive’ın en büyük artısı ise Office programları ile entegre bir şekilde gelmesi. Eğer zaten Office programlarını satın almaya karar verdiyseniz, 1 TB’lık depolama da yanına bir nevi armağan olmuş oluyor.

Microsoft OneDriveİNDİR Microsoft OneDriveİNDİR

Yandex.Disk

yandex disk ücretsiz depolama

Bedava olarak sunduğu zihin: 10 GB Artıları: Bilgisayardan telefona kablosuz aktarım, her türlü paylaşım için temas oluşturma. Eksileri: Reklamlar, çevrimdışı başvuru formu özelliğini olmaması, nispeten düşük ücretsiz depolama alanı ve Türkiye’ye özel fiyatlandırmanın bulunmaması. Ücretli paketleri: 1,6 dolar/Ay – +100 GB, 8 dolar/Ay – +1 TB, 24 dolar/Ay – +3 TB

Yandex, ülkemizde servisleri çok artı kullanılan bir isim. Ama yine de depolama uygulamasında Türkiye’ye yönelik bir ücretlendirmenin bulunmaması, Yandex.Disk’in en büyük eksilerinden biri. başkaca alıştırma prensibi itibarıyla Yandex.Disk, birçok bulut depolama uygulamasının sunduğu her özelliği, bedava sürümde dâhi sunuyor. Keza öyle bri pozitif sayılmasa da eğer ekstra depolama alanlarını takvim vaat ile satın alırsanız, aylık taksitlere indirim uygulanıyor. Yıllık taahhüt ile 100 GB aylık 1,3, 1 TB aylık 6,7 ve 3 TB ise aylık 20 dolardan satılıyor.

Yandex.DiskİNDİR Yandex.DiskİNDİR

Turkcell Lifebox

turkcell lifebox fotoğraf depolama

Ücretsiz olarak sunduğu zihin: 5 GB Artıları: Turkcell ile doğrudan doğruya kredi kartsız faturaya yansıma, otomatik depolama, kılavuz yedekleme. Eksileri: Düşük bedava depolama alanı, nispeten yüksek fiyatlandırma. Ücretli paketleri: 5,99 TL/Ay – 50 GB, 9,99 TL/Ay – 100 GB, 15,99 TL/Ay – 500 GB, 59,99 TL/Ay – 2,5 TB

Lifebox, Turkcell ile uygulama ve ödeme kolaylıklarına sahip olan bir bulut depolama uygulaması. Turkcell’in sunduğu paketlerden birini seçtiğinizde Lifebox, kredi kartı gerektirmeksizin doğruca faturanıza yansıyor ve bütün telefonunuzu rehber dâhil otomatik olarak yedekleyebiliyorsunuz. Lifebox’ı bireysel olarak Turkcell olmadan tercih ederseniz paketleri aylık olarak şu şekilde sıralanıyor: 4,99 TL – 50 GB, 8,49 TL – 100 GB, 9,99 TL – 500 GB, 13,49 TL – 500 GB ve 49,99 TL – 2,5 TB.

lifeboxİNDİR lifeboxİNDİR

Google Fotoğraflar alternatifi en iyi ücretli/ücretsiz resim depolama uygulamaları listelediğimiz içeriğimizin sonuna geldik. Google Fotoğraflar, bilhassa basit kullanımı, ücretsiz ve sınırsız depolama alanı ile yeri basit basit doldurulamayacak bir dilekçe. Sizler de Google Fotoğraflar alternatifi olarak kullandığınız uygulamaları bizlerle yorumlar kısmından paylaşabilirsiniz.

Comments
To Top