Haber

Xiaomi’nin Yeni Amiral Gemisi Mi 11, Geekbench Üzerinde Gözüktü

Xiaomi'nin Yeni Amiral Gemisi Mi 11, Geekbench Üzerinde Gözüktü

Yeni ve daha güçlü amiral gemisi zeki telefonlarla tanışacağımız bir yıla daha hazırlanıyoruz. Her geçen gün de bu telefonlar hakkında daha çok veri ortaya çıkmaya devam ediyor. Bugün de Çinli teknoloji devi Xiaomi’nin yeni amiral gemisi olacağı düşünülen bir telefon kendisini gösterdi.

Geekbench üstünde kendisini gösteren telefon, M2012K11C model numarasıyla platformda listelendi. Telefonun özellikleri ve performans testi sonuçları da aynı sayfada yer aldı. Listelenen özellikler, Xiaomi’nin bu telefonunun yeni Mi 11 amiral gemisi telefonu olacağına dair anahtar sözcük barındırıyordu.

Xiaomi Mi 11, Geekbench’te belirdi:

xiaomi

Xiaomi Mi 11 olduğu düşünülen akıllı telefon, listelenen özelliklere tarafından Adreno 660 GPU’suna sahip olacaktı. GPU’nun yer aldığı yonga seti sayfada gözükmese de GPU’nun kendisi büyük bir ipucuydu. Zira Adreno 660, günümüzde piyasada bulunan hiçbir yonga setinde yer almıyor.

Adreno 660 GPU, muhtemelen Qualcomm’un amiral gemisi yonga seti Snapdragon 875’te yer alacak GPU olacak. Yani telefon, Snapdragon 875 yonga setiyle gelecek. Yonga setinin yanı sıra telefon, listedeki özelliklere kadar 6 GB RAM‘e konut sahipliği yapacak ve Android 11 ile çalışacak.

xiaomi mi 11

Geekbench 5’te performans testine de giren Xiaomi zeki telefonu, tek çekirdekli performans testinde 1.105 puan elde etmeyi başardı. Telefon, fazla çekirdekli performans testindense 3.512 puanla ayrıldı. Telefon demin olasılıkla prototip olduğundan nedeniyle performans testinde elde edilen sonuçlar şimdi hakiki sonuçları yansıtmıyor.

Xiaomi’nin Mi 11 serisi hakkında ortaya çıkan son veri, seride yer alacak Mi 11 Pro hakkındaydı. Bu bilgiye takriben Xiaomi Mi 11 Pro, 200 W hızlı sıkıntı desteğine, 2K çözünürlüğünde ekrana ve ekrana gömülü kameraya konut sahipliği yapacaktı. Bu bilgi de Mi 11 Pro’nun şimdiden gözleri üzerine çekmesini sağlamıştı.

Comments
To Top