Haber

Xiaomi’nin Cebe Sığabilecek Kadar Küçük Mini PC’si Ortaya Çıktı

Xiaomi'nin Cebe Sığabilecek Kadar Küçük Mini PC'si Ortaya Çıktı

Ufak bilgisayar sektörüne giriş yapan Çin merkezli teknoloji devi Xiaomi, Ningmei Rubik’s Cube Mini bilgisayarını piyasaya sürebilmek için kitle fonlaması başlattı. Çinli şirketin başlattığı kitle fonlaması, sürenin sona ermesine henüz bir hafta varken hedefini şimdiden aştı.

62 x 62 x 42 mm boyutlarıyla neredeyse bir rubik küple benzer boyda olan aygıt, yalnızca 145 gram ağırlığında ancak bu değer onu standart bir akıllı telefondan bile daha hafif yapıyor. Gücünü Intel Celeron J4125 işlemcisinden bölge bilgisayarda keza fazla ısınmayı durdurmak için ufak bir fan bulunuyor.

Xiaomi’nin cep boy mini bilgisayarı neler sunuyor?

Ningmei Rubik’s Cube Mini

Gücünü yukarıda da belirttiğimiz üzere Intel Celeron J4125 işlemcisinden alan ufak bilgisayar, bellek tarafında 6/8 GB LPDDR4 RAM kullanıyor ve tek bir M.2 SSD sabit sürücü slotuna konut sahipliği yapıyor.

Bağlantı tarafına geçecek olursak cihazda bir adet USB-C bağlantı noktası, iki adet USB 3.0 temas noktası, bir adet micro SD kart yuvası ve 3,5 mm’lik kulaklık girişi yer alıyor. HDMI temas noktasıyla 4K gösterme çıkışını destekleyen cihazda ayrıca Wi-Fi ve Bluetooth bağlantı desteği de bulunuyor.

Ningmei Rubik’s Cube Mini

Xiaomi’nin ufak bilgisayarı hemen sadece Çin özelinde satışa sunuluyor. Esas sürümü 999 yuandan (1.288 TL) raflardaki yerini alan mini bilgisayarın 8 GB RAM ve 256 GB depolamaya sahip varyantı ise 200 doların (1.705 TL) biraz daha üstünde bir fiyatla alıcılarını bekliyor. Buna ek olarak Marvel hayranları için bilgisayarın Iron Man’den ilham alınarak planlanmış bir versiyonu daha bulunduğunu belirtelim.

Comments
To Top