Haber

Xiaomi’nin Alt Markası Huami, Türkiye’ye Geliyor

Xiaomi'nin Alt Markası Huami, Türkiye'ye Geliyor

Çinli teknoloji devi Xiaomi’nin giyilebilir teknoloji alanındaki daha aşağı markalarından biri olan Huami, resmi olarak Türkiye pazarına giriş yapmaya hazırlanıyor. Daha fazla akıllı saat ve bileklikleriyle bilinen markanın Türkiye pazarına girişiyle ilgili resmi açıklamayı önümüzdeki günlerde yapması bekleniyor. 

Aslına bakacak olursak Huami’nin Amazfit serisi akıllı bileklik ve zeki saatleri Türkiye’de zaten biliniyor. Ancak şu esas dek bu ürünler Xiaomi Amazfit olarak satışa sunuluyordu. Huami’nin Türkiye pazarına girmesiyle birlikte Amazfit markalı zeki saat ve akıllı bilekliklerin satış, servis ve kampanya faaliyetleri Xiaomi’den Huami’ye geçecek.

Huami, daha çok Amazfit markalı ürünleriyle biliniyor

amazfit akıllı saat

Aktarılan bilgiye takriben Huami’nin Türkiye ülke müdürü, Murat Sungur Özkan olacak. Daha önce Meizu Türkiye ülke müdürü olan Özkan, Çinli zeki telefon üreticisi Meizu’nun Türkiye’de bir “fiyat/performans markası” olarak bilinmesini sağlamıştı. Özkan’ın Huami ile de aynı baş galibiyet yakalayıp yakalayamayacağını bekleyip göreceğiz.

Amazfit, 2020’nin birincil yarısında Hindistan, Endonezya, İtalya ve İspanya gibi fiyat/performans cihazlarının premium cihazlara kıyasla daha fazla ilgili gördüğü pazarlarda en popüler akıllı saat markası olmayı başarmıştı. Amazfit’in Huami çatısı aşağı ülkemizde nasıl bir performans göstereceğini ise bekleyip göreceğiz.

Comments
To Top