Haber

Xiaomi’nin Akıllı Telefonlarda Kullanacağı Yeni Teknolojiler Belli Oldu

Xiaomi’nin Akıllı Telefonlarda Kullanacağı Yeni Teknolojiler Belli Oldu

Zeki telefon endüstrisinde son yıllarda Çinli zeki telefon üreticilerinin yükselişini gördük. Son derece yüksek özelliklere sahip zeki telefonları rakiplerine tarafından daha yerinde fiyatlı seçeneklerle sunan bu şirketler, teknoloji pazarında söz sahibi olmaya da başladı. Bu firmalardan biri olan Xiaomi ise yönünü yalnızca zeki telefon pazarına değil, buradan aldığı güçle aklımıza bile gelmeyecek böylece çok ürünü çıkararak devam ediyor.

Özellikle son iki yılı büyük başarılarla geçen şirket, tasarım, ekran, kamera, pil ve yük kapasitesi konularında önemli yollar kaydetti. @DigitalChatStation’dan alınan bilgilere kadar Xiaomi, önümüzdeki dönemde son derece sağlam sayılabilecek ve ibreyi Çinli zeki telefon üreticisine çevirebilecek teknolojilerle gelecek.

200 W süratli sıkıntı teknolojisi geliyor

Xiaomi’den edinilen bilgilere göre önümüzdeki dönemde çıkacak akıllı telefonlarda ekranın üzerine yerleştirilmiş kamera, 200 W seri sıkıntı, dahili katlanabilir ekran, 2K ekran gibi özellikler bulunacak. Bu teknolojilerin tümü yeni değil ama en azından bazıları Xiaomi için yeni olarak görülüyor.

Bütün bu teknolojiler arasında bilhassa 2K ekran teknolojisi, daha öncede böylece çok zeki telefon firmasında gördüğümüz bir teknolojiydi. 2016 yılından beri kullanılan bu teknoloji, Xiaomi tarafından daha yeni yeni kullanılmaya başlayacak.

Xiaomi, hemen Mi 10 Ultra’da 120 W çabuk şarj teknolojisini sunuyor. Çin’in en büyük zeki telefon üreticisi Huawei ise 66 W süratli çok miktar teknolojisinin ötesine geçemiyor. aynı zamanda yakın tarihli bir rapor Xiaomi’nin 50 W süratli şarjıyla Huawei’nin 66 W teknolojisinin aynı olduğunu gösteriyor oysa Xiaomi’nin 120 W hızlı çok miktar teknolojisinin gerçekte 120 W olmadığına dair de raporlar var.

@DigitalChatStation’a kadar Xiaomi, bu sene Mi MIX serisine ait bir telefon çıkarmayacak. “Şimdilik MIX’i beklemeyen, bu hızlı için herhangi bir hızlı imal bilgisi bulunmuyor” diyen kullanıcı, bu teknolojiye sahip bir akıllı telefonun çıkış tarihinin ilerleyen dönemler olduğunu söyledi.

Comments
To Top