Haber

Xiaomi’nin 5G Destekli Redmi Note 9 Serisi TENAA’da Gözüktü

Xiaomi'nin 5G Destekli Redmi Note 9 Serisi TENAA'da Gözüktü

Xiaomi, özellikleri ve fiyatıyla herkesin ilgisini çeken Redmi Note 9 serisini geçtiğimiz aylarda ülkemizde de satışa çıkarmıştı. Şirket, o zamandan bu yana birkaç akıllı telefonu daha yurt dışarıya piyasaya sürmüştü. Kesintisiz yeni bir model çıkarmaya aralıksız şirket, bu kez iki yeni modelini daha piyasaya sürmeye hazırlanıyor.

Xiaomi’nin iki yeni modeli yepyeni akıllı telefonlar edinmek yerine Redmi Note 9 serisinin 5G temas desteğine sahip modelleri olacak. Redmi Note 9 5G ve Redmi Note 9 Pro 5G olarak adlandırılan modeller piyasaya sürülmeden önce kendilerini Çin’in sertifika sitesi TENAA’da gösterdi. Telefonların manâlı özellikleri de TENAA’da yer aldı.

Redmi Note 9 5G:

redmi note 9 5g

M2007J22C model numarasıyla listelenen Redmi Note 9 5G, ekipman özelliklerinin yanı sıra küçük bir tasarım değişikliğiyle de platformda belirdi. Xiaomi’nin Redmi telefonlarında yuvarlak kamera kurulumunu kullanmaya başlayacağı görüldü. Redmi Note 9 serisi kare kuruluma sahipti.

Redmi Note 9 5G, 5G temas desteğinin yanı sıra kullanıcılarına 6,53 inç büyüklüğünde FullHD+ çözünürlükte bir ekran sunacak. Ekranın sol üst köşesinde de ön kamera yer alacak. Donanım kısmında telefon, MediaTek’in Dimensity 800U yonga setine, 8 GB RAM‘e ve 256 GB’a değin depolama alanına ev sahipliği yapacak.

22,5 W hızlı yük desteğine sahip 5.000 mAh bataryayla gelecek olan Redmi Note 9 5G, üçlü bir kamera kurulumuna sahip olacak. Kurulumda 48 MP’lik belli başlı kameranın yanı sıra ultra geniş açısal kamera ve makro kamera yer alacak. Telefonun ön kamerasıysa 13 MP çözünürlüğünde olacak.

Redmi Note 9 Pro 5G:

redmi note 9 pro 5g

Redmi Note 9 Pro ise Xiaomi Mi 10T Lite’ın her tarafta isimlendirilmiş hali olacak. M2007J17C model numaralı telefon, 108 MP kamerayla gelecek birincil Redmi akıllı telefon olma özelliğini taşıyacak. 108 MP ana kameranın yanı sıra 8 MP’lik ultra geniş açılı kamera, 2 MP’lik makro kamerası ve 2 MP’lik derinlik sensörü de kurulumda yer alacak. Ön kameraysa 16 MP çözünürlüğünde olacak.

Redmi Note 9 Pro 5G, ekipman kısmında bizleri Qualcomm’un Snapdragon 750G yonga setiyle karşılayacak. Yonga setine 12 GB RAM ve 256 GB’a dek depolama alanı eşlik edecek. Telefon, 33 W süratli sıkıntı desteğine sahip 4.720 mAh bataryasıyla bakımlı bir dilekçe sunacak.

Comments
To Top