Haber

Xiaomi Mi Watch ve Mi Watch Lite, 599 TL’den Başlayan Fiyatlarla Türkiye’de

Xiaomi Mi Watch ve Mi Watch Lite, 599 TL'den Başlayan Fiyatlarla Türkiye'de

Çinli teknoloji şirketi Xiaomi, eylül ayında tanıttığı akıllı saati Mi Watch ile bu ayın başlarında duyurduğu Mi Watch Lite akıllı saatini Türkiye’de satışa sundu. Başlıca model olan Mi Watch, kullanıcılara bir akıllı saatten bekleyebilecekleri anında her özelliği sunarken; daha yerinde fiyatlı model olarak karşımıza çıkan Mi Watch Lite, nispeten daha mütevazı özellikler sunuyor.

454×454 piksel çözünürlüğünde 1,39 inç AMOLED ekran ile karşımıza meydana çıkan Xiaomi Mi Watch, 420 mAh’lik bataryasıyla tek şarjla oldukça uzun bir başvuru süresi vadediyor. 5 ATM’ye dek suya dirençli olan Mi Watch’ta PPG nabız sensörü, süratlenme sensörü, jiroskop, jeomanyetik dedektör, hava basınç sensörü, etraf ışığı sensörü ve GPS de bulunuyor.

mi watch

Xiaomi Mi Watch özellikleri

Boyutlar: 45,9 x 53,35 x 11,8 mm, kayışlar hariç 32 g ağırlık Ekran: 1,39 inç AMOLED, 454×454 piksel Pil: 420 mAh, manyetik yük Sensörler: Optimize PPG nabız sensörü, süratlenme sensörü, jiroskop, jeomanyetik algılayıcı, hava basınç sensörü, etraf ışığı sensörü, GPS Suya sağlamlık: 5 ATM su basıncı Bağlantı ve özellikler: Bluetooth 5.0 (Android 4.4, iOS 10.0 ve üstüyle ahenkli) Amazon Alexa sesli denetleme, deklanşör modu Batarya ömrü: 16 gün

Kare bir tasarıma sahip olan Mi Watch Lite ise 320×320 piksel çözünürlük sunan 1,4 inçlik bir LCD ekran ile geliyor. 230 mAh’lik bataryasıyla 9 güne dek uygulama imkanı sunan zeki saat, Yürek atış hızı izleme, uyku takibi, solunum egzersizleri, arama yanıtlama, bildirim kontrolü, hava durumu bilgisi ve müzik çalar kontrolü gibi özelliklere sahip. Mi Watch gibi 5 ATM’ye değin suya dirençli olan akıllı saat, 120’den artı saat arayüzü ve 11 ayrı spor modu sunuyor.

mi watch lite

Xiaomi Mi Watch ve Mi Watch Lite Türkiye fiyatı

Lahza itibarıyla Mi Shop Türkiye internet sitesi üzerinden satışa sunulan Xiaomi Mi Watch için 1.099 TL, Xiaomi Mi Watch Lite için ise 599 TL fiyat etiketi belli durumda. Gelişmiş özelliklere sahip bir akıllı saat arıyorsanız Mi Watch, uygun fiyatlı bir zeki saat arıyorsanız da Mi Watch Lite iyi birer alternatif olabilir.

Comments
To Top