Haber

Xiaomi, Mi 11’in Ekranının Ne Kadar Sağlam Olduğunu Gösteren Bir Video Paylaştı

Xiaomi, Mi 11'in Ekranının Ne Kadar Sağlam Olduğunu Gösteren Bir Video Paylaştı

Çinli akıllı telefon üreticisi Xiaomi, 28 Aralık’ta gerçekleştireceği lansman etkinliği ile en yeni amiral gemisi zeki telefonları olacak Mi 11 ailesini resmi olarak duyuracak. Şirket, lansman için bundan böyle son hazırlıkları gerçekleştiriyor ve bir yana da sosyal ağ üzerinden yaptığı paylaşımlar ile Mi 11 ailesine olan heyecanı yüksek tutmaya çalışıyor.

Xiaomi, Mi 11 ile ilgili paylaşımlarını çoğunlukla küresel sosyal medya platformları Twitter veya Instagram yerine Çin’in yerel sosyal ağ platformu olan Weibo üzerinden gerçekleştiriyor. Şirketin şu başlıca kadar en çok üzerinde durduğu nitelik ise Mi 11’in ekranı ve Gorilla Glass koruması oluyor.

mi 11

Xiaomi, Mi 11’in sektördeki en pahalı ekrana ve en sert Gorilla Glass cama sahip olacağını öne sürüyor. Şirketin paylaşımlarına kadar Mi 11, çizilmeye karşı 2 kat, düşmelere karşı ise 1,5 kat daha dirençli olacak. yine de Xiaomi, Mi 11 ekranının teknik özelliklerini veya boyutunu demin açıklamış yok.

Söylentilere kadar yeni Mi 11, 6,67 inç büyüklüğünde delinmiş tasarıma sahip Full HD+ 120 Hz AMOLED ekran ile gelecek. Fakat Pro modelde ekran çözünürlüğü 2K olacak. Xiaomi’nin kamera ve seri yük konusunda da oldukça gösterişli özellikler sunacağı ifade ediliyor fakat tamamiyle hangi özelliklere sahip olacağını öğrenmek için gelecek pazartesi gününü beklememiz gerekiyor.

Xiaomi’nin Mi 11’de kullanılacak Gorilla Glass Victus cam için paylaştığı video

Comments
To Top