Haber

Xiaomi Mi 11’in Bazı Kamera Özellikleri Ortaya Çıktı

Xiaomi Mi 11'in Bazı Kamera Özellikleri Ortaya Çıktı

Son dönemlerin en formda zeki telefon üreticilerinden Xiaomi, yeni tür amiral gemisi zeki telefonları üstünde hız kesmeden çalışmaya devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde Qualcomm Snapdragon 875 yonga setli esrarengiz bir Xiaomi akıllı telefon, Geekbench’te ortaya çıkmıştı. Mi 11 serisi akıllı telefonlardan biri olduğu düşünülen bu cihazın hemen de bir takım kamera özellikleri ortaya çıktı.

Weibo’nun ünlü sızıntıcılarından Digital Chat Station’a tarafından Xiaomi’nin birincil Snapdragon 875’li telefonunda 0.8μm piksel boyutunda 48 MP ultra geniş açılı kamera yer alacak. Sızıntıyı yapan kaynak, zeki telefonun modelini ilk elden belirtmedi ama bu cihazın Mi 11 değil, Mi 11 Pro modeli olduğu düşünülüyor.

Xiaomi Mi 11 serisi, stabilizasyon iyileştirmeleriyle gelecek:

Xiaomi Mi 10

Kaynak, kamera lensinin yanı sıra cihazın stabilizasyon kısmında da iyileştirmelerle geleceğini ima etti. Ancak gerçi cihazların Optik Görüntü Sabitleyici (OIS) desteğine sahip olup olmayacağı bilinmiyor. Bu noktada Pro olan modelde bu özelliği görmemiz o kadar de sürpriz olmaz.

Çinli üreticinin bu yılın başlarında piyasaya sürdüğü Mi 10 ve Mi 10 Pro, Snapdragon 865 yonga setiyle çalışan birincil Çin menşeli zeki telefonlardı. Aynı şeyin önümüzdeki yıl da geçerli olması ve Mi 11 serisinin gücünü Snapdragon 875 yonga setinden alan birincil Çin menşeli zeki telefon ailesi olması bekleniyor.

Tanıtım tarihine gelecek olursak Xiaomi Mi 11 serisinin, tıpatıp Galaxy S21 serisi gibi ocak ayı sonunda veya şubat ayında piyasaya sürüleceği söyleniyor. Şimdilerde test aşamasında olduğu düşünülen zeki telefonlara dair önümüzdeki günlerde daha artı detayın ortaya çıkması bekleniyor. Cihaza dair yeni teferruat ortaya çıkarsa sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

Comments
To Top