Haber

Xiaomi Mi 11 ve Mi 11 Pro’nun Özgünlükte Çığır Açan(!) Tasarımı Ortaya Çıktı

Xiaomi Mi 11 ve Mi 11 Pro'nun Özgünlükte Çığır Açan(!) Tasarımı Ortaya Çıktı

Çinli akıllı telefon üreticisi Xiaomi’nin bir sonraki amiral gemileri Mi 11 ve Mi 11 Pro modellerini sunmasına hala birkaç ay olsa da cihazlar ile ilgili ilk önemli sızıntılar gelmeye başladı. Daha önce öyle çok isabetli akış gerçekleştiren Digital Chat Station, Twitter’da gerçekleştirdiği paylaşım ile Mi 11 ve Mi 11 Pro’nun tasarımına dair birincil detayları gün yüzüne çıkardı.

Paylaşılan görsellere göre Xiaomi Mi 11 ailesi, delinmiş ekran tasarımını sürdürecek. Ama Mi 10 ailesinde ekranın sol üstteki köşesinde bulunan delik, Mi 11 ailesi ile birlikte ekranın orta üst kısmına taşınıyor. Ayrıca tekrar paylaşılan görsellere tarafından standart Mi 11 modeli düz bir ekrana sahipken; Mi 11 Pro, iki yanı kavisli ekrana sahip olacak.

Xiaomi Mi 11 ve Mi 11 Pro’nun ilk görselleri

mi 11

Digital Chat Station’ın aktardığı bilgilere kadar Xiaomi Mi 11 ailesi, büyük ihtimalle Snapdragon 875 işlemciden güç alan ilk akıllı telefonlar olacak. Qualcomm, Snapdragon 875 işlemcisini tanıtacağı yıllık lansman etkinliğini 1 Aralık’ta gerçekleştirecek ve Xiaomi’nin de yılın başlarında yeni amiral gemilerini gün yüzüne çıkaracağı belirtiliyor.

Digital Chat Station, Xiaomi’nin bilhassa ultra geniş açısal kamerayı önemli şekilde iyileştireceğini belirtiyor. Mi 10’da bulunan 13 MP’lik ultra geniş açı kamera, 0,8 mikron piksel boyutuna sahip 48 megapiksellik bir ultra geniş açı kamera ile yer değiştirecek. Ayrıca Xiaomi’nin optik görüntü sabitleme teknolojisini de iyileştireceği söyleniyor.

Comments
To Top