Haber

Xiaomi Mi 11, Snapdragon 888 ile Çıkacak İlk Akıllı Telefon Olacak

Xiaomi Mi 11, Snapdragon 888 ile Çıkacak İlk Akıllı Telefon Olacak

Qualcomm, geçtiğimiz günlerde yeni yonga seti Snapdragon 888‘i duyurmuş ve özelliklerini açıklamıştı. Hatta şirket, yayınlanan tanıtımda yeni amiral gemisi yonga setini kullanacak 14 üreticiyi de açıklamıştı. Bunların arasında Xiaomi, OPPO, OnePlus ve LG gibi birçok şirket bulunuyordu.

Qualcomm’un açıkladığı bu 14 şirket arasından öne meydana çıkan Xiaomi oldu. Çinli zeki telefon üreticisi, Qualcomm’un yeni amiral gemisi yonga setinin çıkışının Xiaomi Mi 11 ile olacağını duyurdu. Ama Snapdragon 888’li Xiaomi Mi 11’in ne vakit çıkacağıyla ilgili herhangi bir yorumlama yapılmadı.

Snapdragon 888, Xiaomi Mi 11 ile birlikte çıkış yapacak

snapdragon 888, xiaomi mi 11

Xiaomi’nin kurucu ortağı ve CEO’su Lei Jun, Snapdragon Summit sırasında yaptığı konuşmada, Qualcomm ile Xiaomi arasındak sadık ortaklık anlayışından bahsetti. Lei Jun, Xiaomi amiral gemilerinin her zaman son meydana çıkan Snapdragon yonga setlerinin ilk duraklarından olduğunu dile getirdi.

Her ne dek Snapdragon 888’e sahip Xiaomi Mi 11’in çıkış tarihiyle ilgili tanımlama yapılmamış olsa da bir takım tahminlerde bulunmak olası. Samsung, yeni amiral gemisi Galaxy S21‘i ocak ayının ortalarında tanıtacak. Dolayısıyla Xiaomi, Mi 11 cihazını ya bu ay içerisinde veya yeni yılın ilk günlerinde çıkaracağı söylenebilir.

Keza Xiaomi’nin yeni Mi 11 modeline ait olduğu iddia edilen iki görsel Weibo’da ortaya çıkmıştı. Görsellerden de görebileceğiniz üzere cihazın arkasından iki adet büyük kamera, bir adet minik kamera ve bir adet de LED flaş bulunuyor. Konulan bu görsellerin gerçekte Xiaomi Mi 11’e ait olup olmadığını söylemek güç. Ama ilerleyen günlerde daha güvenilir kaynaklardan bilgiler gelmeye başlayacaktır. Biz de sizlere o bilgileri aktarıyor olacağız.

Comments
To Top