Haber

Xiaomi Mi 11 Pro; 2K Ekran, 200W Hızlı Şarj ve Ekran Altı Kamera ile Gelebilir

Xiaomi Mi 11 Pro; 2K Ekran, 200W Hızlı Şarj ve Ekran Altı Kamera ile Gelebilir

Bugünlerde uçtan uca ekranlar, çerçevesiz tasarımlar bayağı ayla gelmiş olsa da yalnızca birkaç sene önce kalın çerçeveli, ekran/karoser oranı yüzde 80’i nadiren geçen zeki telefonlar kullanıyorduk. Xiaomi’nin Mi Mix serisi, üç tarafı çerçevesiz tasarımıyla günümüz çerçevesiz akıllı telefonlarını ortaya çıkaran akımın öncülerinden biri olmuştu.

Xiaomi, Mi Mix serisinin her üyesinde ekran/gövde oranını biraz daha artırırken, serinin son telefonu olan Mi Mix 3’te kızaklı bir tasarım seçim ederek ekran çerçevelerinden az kalsın en ince ayrıntısına kadar kurtulmuş ve yüzde 100’e yakın bir ekran/karoser oranı sunmayı başarmıştı. Ne yazık ancak Mi Mix 3’cilt sonra prototip olarak karşımıza Mi Mix Alpha haricinde yeni bir Mi Mix modeli tanıtılmadı.

mi mix 4

Son dönemde ortaya çıkan sızıntılar, Xiaomi’nin 200W seri şarj destekli, 2K ekran çözünürlüğü olan ve ekrana gömülü kameraya sahip bir zeki telefon üzerinde çalıştığını öne sürüyordu. Bazı söylentiler, bu zeki telefonun Mi Mix 4 olacağını öne sürse de Digital Chat Station’dan gelen yeni bilgiler, Mi Mix 4 bekleyenleri hayal kırıklığına uğratabilir.

Daha pek çok isabetli akış gerçekleştiren Digital Chat Station, Çin’in lokal sosyal ağ platformu olan Weibo’da paylaştığı bir gönderide, “Şu lahza için yeni Mi Mix beklemeyin, çabuk için imal planı yok.” ifadelerini kullanırken, Xiaomi’nin 200W çabuk şarj, 2K ekran, ekrana gömülü kamera üstünde çalıştığını ise onayladı.

Tahminler, son derece sinyâl özelliklere sahip olacak bu Xiaomi telefonun Mi 11 Pro olacağı yönünde. gerçi bu konuda az önce maddesel bir sızıntı veya açıklama bulunmuyor. Hem Digital Chat Station, Xiaomi’nin katlanabilir zeki telefon üstünde çalışmaya devam ettiğini de belirtti.

Comments
To Top