Haber

Xiaomi Mi 11, Etkileyici Puanlarıyla Geekbench’te Göründü

Xiaomi Mi 11, Etkileyici Puanlarıyla Geekbench'te Göründü

Xiaomi, 28 Aralık tarihinde bir etkinlik düzenleyecek. Şirket, bu faaliyet dahilinde da en yeni amiral gemisi telefonu Mi 11’i duyuracak. Tanıtım tarihi yaklaşırken tüketicilerin ilgisini çekmeye çalışan şirket, telefonla ilgili bir takım bilgileri de ortaya koymaya başladı. Bu bağlamda Xiaomi Mi 11, Geekbench’te karşımıza çıktı.

Geekbench’te ortaya meydana çıkan telefon, sahiden “Ben Xiaomi Mi 11’im” demiyor. Ancak telefonun özellikleri, bu cihazın Mi 11 olduğunu ortaya koyuyor. Telefonun özelliklerine baktığımızda Qualcomm Snapdragon 888 işlemci, 12 GB RAM ve Android 11’in varlığını görüyoruz. Xiaomi, yeni amiral gemisi telefonunu “M2011K2C” biçiminde kodluyor.

İşte Xiaomi Mi 11’in Geekbench puanı

Xiaomi Mi 11

Geçtiğimiz saatlerde yapılan testlere tarafından Snapdragon 888’li Mi 11, tek çekirdekli işlemci testlerinden 1.135 puan, fazla çekirdekli işlemci testlerinden ise 3.790 puan almayı başardı. Xiaomi Mi 11’in aldığı puan, kullanılan işlemcinin ne dek yüksek performans sunacağının açık bir göstergesi olarak karşımıza çıkıyor.

Xiaomi’nin önümüzdeki günlerde duyuracağı Mi 11, 6 inçten daha büyük bir ekranla gelecek. 120 Hz tazeleme oranı sunacak bu ekran, 1440p çözünürlükle güzel bir tecrübe sunacak. Ayrıca bu zeki telefonda üçlü kamera kurulumu bizleri bekliyor olacak. 108 MP ana kamerası bulunacak telefonun 13 MP ultra geniş açılı kamerası ve 5 MP de makro kamerası olacak. Telefonun tasarımı ise şu şekilde olacak;

Xiaomi Mi 11

tekrar tekrar olduğu gibi Mi 11 ailesinde de ansızın fazla aza bulunacak. Bu bağlamda Mi 11 Pro olarak adlandırılan bir model de tüketicilerin beğenisine sunulacak. Tıpatıp Mi 11 de olduğu gibi Mi 11 Pro için de tüm özellikler gün yüzüne çıkmadı. Ama Xiaomi, düzenleyeceği etkinlikle bu telefonlarla ilgili bütün detayları ve fiyatlarını açıklayacak.

Comments
To Top