Haber

Xiaomi, 8K Video Oynatma Destekli Mi Box 4S Pro’yu Duyurdu: İşte Fiyatı ve Özellikleri

Xiaomi, 8K Video Oynatma Destekli Mi Box 4S Pro'yu Duyurdu: İşte Fiyatı ve Özellikleri

Çinli teknoloji devi Xiaomi, daha fazla zeki telefonları ile biliniyor olsa da aslında kettle’dan elektrikli süpürgeye değin epeyce geniş bir ürün yelpazesine sahip olan gerçek anlamda bir tüketici elektroniği şirketi. Xiaomi’nin en popüler ürünlerinden biri ise HDMI girişine sahip olan derhal her televizyonu zeki TV’ye çeviren Mi Box’lar.

Mi Box serisini yeni bir model ile daha genişleten Xiaomi, Xiaomi Mi Box 4S Pro’yu duyurdu. Öyle fazla dikkat çekici özelliğe sahip olan Mi Box 4S Pro’nun en ayırt edici özelliği ise 8K video oynatma desteğine sahip olması.

mi box 4s pro

HDMI 2.1 desteği ile karşımıza çıkan Mi Box 4S Pro’da 16 GB dahili depolama alanı, 2 GB RAM, Bluetooth bağlantısı ile sesli teftiş gibi özellikler yer alıyor. Xiaomi, ürünün temas noktaları hakkında resmi bir açıklamada bulunmasa da Mi Box 4S’te bir USB girişi bulunduğundan Mi Box 4S Pro’da da bulunmasını bekleyebiliriz.

Xiaomi tarafından yapılan açıklamalara kadar Mi Box 4S Pro, 60 dolarlık (takriben 500 TL + vergiler) fiyat etiketine sahip olacak. Standart Mi Box 4S’in 43 dolarlık bir fiyat etiketine sahip olduğunu düşünürsek Xiaomi’nin fazladan depolama alanı ve 8K çözünürlük desteği için yüzde 25’in üzerinde bir fiyat artışı sunduğunu söyleyebiliriz.

Comments
To Top